آموزش آنلاین دیدگاه خود را بنویسید

آموزش آنلاین:

در این دوره تحصیلی به دلیل شیوع بیماری کرونا کلیه مقاطع تحصیلی برای جلوگیری از ابتلا شدن به  coronavirus تعطیل شده اند اما دانشجویان ودانش آموزان باید آموزش خود را داشته باشند از این رو استادان ودبیران دلسوز کشور عزیزمان ایران شروع به آموزش انلاین کردند در این مقاله به معرفی تجهیزات مربوط به اموزش آنلاین وطرز استفاده از این تجهیزات میپردازیم

آموزش آنلاین میتواند به دوصورت باشد:

1.ضبط شده از قبل :

که اصولا با گوشی ضبط می شود ودر شبکه های اجتماعی هم چون تلگرام  ارسال می گرددکه با استفاده از روش زیر این فیلم ها را به صورت فشرده تر ارسال کنیدکه البته

به منظور کاهش حجم فیلم ها در تلگرام پیش از ارسالشان باید کیفیت آن‌ها کاهش دهید. بدین منظور کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 1. برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 2. وارد پنجره گفتگوی مد نظرتان شوید.
 3. در سمت راست فیلد تایپ متن یک آیکون با نماد “گیره” دیده می‌شود. این آیکون را لمس کنید.
 4. گزینه Gallery را انتخاب کنید.
 5. عبارت Photos را از منوی فوقانی صفحه لمس کنید.
 6. گزینه Video را انتخاب کنید.
 7. ویدیوی مد نظرتان را انتخاب نمایید.
 8. نکته: در بخش فوقانی صفحه حجم ویدیو، مدت زمان آن و رزولوشن ویدیو را مشاهده خواهید کرد.
 9. از بخش زیرین صفحه آیکونی با نماد “یک مربع و عدد” ضمیمه شده را انتخاب کنید.
 10. در اسلایدری که نمایان شده است، کیفیت ویدیوی مورد نظرتان را مشخص کنید. طبیعی است که هرچه کیفیت فیلم افزایش یابد، حجم آن هم افزایش پیدا می‌کند و هرچه کیفیت فیلم کاهش داده شود، حجم آن هم کاهش پیدا خواهد کرد. پس برای کاهش حجم فیلم باید کیفیت آن را کاهش دهید و حالت‌هایی همچون 360p یا 240p را انتخاب کنید. برای مشاهده ویدیو و کیفیت آن هم می‌توانید در همین صفحه به طور آزمایشی آن را پخش کنید.
 11. پس از اعمال تغییرات مناسب و کاهش حجم فیلم باید گزینه DONE را لمس کنید.
 12. گزینه SEND را لمس کنید تا فیلم کم حجم ساخته شده ارسال شود.

بنابراین به همین سادگی قادر به کاهش حجم فیلم در تلگرام خواهید بود. پس برای کاهش حجم فیلم در تلگرام باید کیفیت آن را کاهش دهیم.

 

2. به صورت انلاین:

در این روش نیاز است که حتما از لب تاب یا کامپیوتر استفاده شود که نیاز به تجهیزات بیشتری دارد در ادامه به معرفی تجهیزات می پردازیم:

 1. لب تاب یا کامپیوتر:

نیاز به یک سیستم یا لب تاب است که بتوان به راحتی به اینترنت وصل شود وبهتر است از اینترنت پرسرعت استفاده شود.)

2.دوربین وب کم:

دوربین های وب کم را میتوانید تهیه کنید اما درادامه آموزشی خواهیم داشت که بتوانید با دوربین خانگی دوربین وب کم را برای خود ایجاد کنید.

می توانید به راحتی دوربین دیجیتال خودرا به وب کم تبدیل و از آن برای برقراری ارتباطات تصویری استفاده کنید. به طور کلی دوربین های دیجیتال موجود در بازار را می توان به ۳ دسته تقسیم کرد.

 

دسته اول: دوربین هایی که خود وب کم هستند یعنی علاوه بر دوربین بودن توانایی وب کم شدن به صورت مستقیم را دارند که دیگر برای برقراری ارتباط نیازی به ترفند ندارند.

 

دسته دوم: دوربین هایی هستند که تنها قابلیت عکس برداری دارند و نمی توانند فیلم برداری کنند؛ این نوع دوربین های دیجیتال متاسفانه امکان تبدیل به وب کم را ندارند.

 

دسته سوم: دوربین هایی هستند که علاوه بر عکس برداری قابلیت فیلم برداری نیز دارند اما خود وب کم نیستند؛ ترفند ما برای این دوربین ها صدق می کند.

برای تبدیل این نوع دوربین ها به وب کم تنها کافی است یک کارت Capture (کارت TV) تهیه کنید.همچنین دوربین های دیجیتال به همراه خود یک فیش مربوط به اتصال به تلویزیون و یا صفحه نمایش رایانه دارد. برای برقراری ارتباط بین دوربین و کارت Capture کافی است یک سر فیش را به دوربین و سر دیگر را به سوکت مربوط به ویدئو در کارت Capture وصل کنید تا نرم افزار مربوط به کارت TV دوربین شما را در صفحه نمایش نشان دهد. از این پس هر بار درهر نرم افزارچند رسانه ای روی دکمه وب کم کلیک کنید ،دوربین دیجیتال شما به وب کم تبدیل می شود.(کارت Capture را میتوانید از فروشگاه دیجیکو خرید نمایید.)

3.میکروفن:

میکروفن ها انواع مختلفی دارد که از نوع یقه ای استفاده شود راحت تر ومطلوب تراست.

مقالات به روز را بافروشگاه دیجیکو مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *