اترنت دیدگاه خود را بنویسید

چگونه اترنت کار می کند؟
اترنت نوعی ارتباط بین رایانه ها است که اساس اکثر شبکه های محلی (LAN) را تشکیل می دهد. همچنین به عنوان یکی از اصلی ترین روش ها برای اتصال کامپیوتر یا شبکه به یک مرکز اینترنت خدمت می کند. منشا اترنت ایده اتصال چندین رایانه به یکدیگر در یک شبکه از طریق کابلهای کواکسیال بود. از آن زمان به یک سیستم بسیار پیشرفته تر تبدیل شده است که از کابل های مخصوص اترنت که به یک مرکز یا روتر متصل می شوند برای اتصال چندین کامپیوتر به یکدیگر استفاده می کند.

اترنت چیست؟
سخت افزار اترنت:
سه قطعه اصلی سخت افزار اترنت وجود دارد:

کارت های اترنت  یا آداپتورها

کابل های اترنت و روترها و توپی های اترنت

کارت اترنت یا آداپتور مؤلفه ای است که در واقع در هر رایانه نصب شده است که از طریق کابل اترنت به شبکه متصل می شود. این سخت افزاری است که کامپیوتر برای انتقال و دریافت بسته های داده از طریق شبکه و اینترنت از آن استفاده می کند. کابل های اترنت در تعدادی سبک ارائه شده اند که رایج ترین آنها کابل های دسته 5 (Cat5) یا دسته 6 (Cat6) است. کابل ها حاوی چندین سیم هستند که امکان انتقال داده ها را از دو جهت به کامپیوتر و هم از طریق آن امکان پذیر است. قطعه سخت افزار نهایی هاب یا روتر است که توسط شبکه استفاده می شود. این سخت افزار داده های درون رایانه ای را از طریق شبکه هدایت می کند تا رایانه های صحیح بتوانند آن را به اشتراک بگذارند و همچنین می توانند به عنوان پیوندی به اینترنت خدمت کنند

اترنت و اینترنت:
هنگام استفاده از شبکه اترنت ، روتر شبکه نیز به عنوان پلی به اینترنت عمل می کند. روتر به مودم متصل می شود ، که سیگنال اینترنت را حمل می کند ، درخواست های بسته داده را ارسال و دریافت می کند و آنها را به رایانه های مناسب در شبکه هدایت می کند. حتی اگر از شبکه استفاده نمی شود و فقط یک کامپیوتر واحد وجود دارد ، در اکثر موارد آن کامپیوتر با استفاده از کابل اترنت به مودم متصل می شود (یا اگر از روتر بی سیم استفاده می شود ، آن روتر وصل می شود)

مقالات به روز را بافروشگاه دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *