پینوکیو

اثر پینوکیو دیدگاه خود را بنویسید

اثر پینوکیو :

اثر پینوکیو تأیید کرده هنگام دروغ گفتن، دمای بینی شما افزایش می یابدهنگامی که فرد دروغ می گوید، او “اثر پینوکیو” را تجربه می کند، که افزایش دما در اطراف بینی و در عضله مدار در گوشه داخلی چشم است. علاوه بر این، هنگامی که ما تلاش های ذهنی قابل توجهی را انجام می دهیم، دمای چهره ما کاهش می یابد، و هنگامی که ما یک حمله اضطراب داریم، دمای چهره ما افزایش می یابد، بر اساس یک مطالعه پیشگام که کاربردهای جدید ترموگرافی را معرفی کرده است.

ترموگرافی یک روش مبتنی بر دمای بدن است که در بسیاری از زمینه ها مانند صنعت عمومی، صنعت ساختمان و پزشکی کاربرد دارد. دوربین های حرارتی دارای طیف گسترده ای از کاربردهای مانند اندازه گیری از دست دادن انرژی در ساختمان ها، نشان دهنده بیماری های تنفسی در حیوانات گاو یا هاری ها در راکون ها هستند. ترموگرافی در ایالات متحده آمریکا در طول جنگ جهانی دوم برای تشخیص دشمن (دید در شب) بود.


پینوکیو

 


محققان دانشگاه گرانادا امیلیو گومز میلان و الویرا سالازار لوپز پیشگامان استفاده از ترموگرافی در حوزه روانشناسی بوده و نتایج بسیار جالبی و جالب به دست آورده اند. هیجان و میل جنسی را می توان در مردان و زنان با استفاده از ترموگرافی شناسایی کرد، زیرا آنها باعث افزایش دمای سینه و ژنیت می شوند. این مطالعه نشان می دهد که در شرایط فیزیولوژیکی  مردان و زنان در همان زمان هیجان زده می شوند، حتی اگر زنان می گویند آنها هیجان زده نمی شوند و یا کمی هیجان زده می شوند.

دانشمندان کشف کرده اند که زمانی که یک تلاش ذهنی انجام می شود (انجام وظیفه دشوار، بازجویی در یک رویداد خاص یا دروغ گفتن) تغییرات دما را بوجود می آورد.

وقتی که ما در مورد احساساتمان دروغ می گوییم، دما در اطراف بینی ما افزایش می یابد و یک عنصر مغز به نام “insula” فعال می شود. انسول جزء سیستم پاداش مغز است و تنها زمانی فعال می شود که ما احساسات واقعی (به نام “qualias”) را تجربه می کنیم. انسولین در تشخیص و تنظیم دمای بدن دخالت دارد. بنابراین، بین فعالیت انسولا و افزایش دما رابطه ی قوی منفی وجود دارد: فعال تر از انسولین (بیشتر احساس) تغییر درجه حرارت پایین است، و بر عکس، محققان بیان می کنند.

رشته حرارتی فلامنکو :

محققان همچنین اثرات حرارتی ورزش هوازی و روش های مختلف رقص مانند باله را تعیین کرده اند. هنگامی که یک فرد فلامنکو را رقصید، درجه حرارت در باسن ها کاهش می یابد و در ساعد آنها افزایش می یابد. پروفسور سالازار توضیح می دهد که این اثر حرارتی فلامنکو است و هر نوع مدرن رقص یک اثر حرارتی خاص دارد.

محققان نشان داده اند که عدم تقارن دما در هر دو طرف بدن و تغییرات دمای محلی با وضعیت فیزیکی، روانی و احساسی موضوع مرتبط است. پروفسور سالازار می گوید: “ترموگرافی یک نشانگر فیزیکی حالت های ذهنی یا ذهنی است و به ما اجازه می دهد تا ببینیم که چه کسی احساس یا تفکر می کند.

در نهایت، ترموگرافی برای ارزیابی احساسات مفید است (از آنجا که الگوی حرارتی چهره متفاوت است) و شناسایی عفونت های عاطفی. به عنوان مثال، زمانی که یک فرد بسیار متأهل می بیند فرد دیگری که دچار تخریب الکتریکی در ساعد خود می شود، به علت رنج و دمای بدن آنها در سینه افزایش می یابد. در بیماران مبتلا به بیماری های عصبی معینی مانند مولتیپل اسکلروز، بدن به درستی دمای را تنظیم نمی کند، که می تواند توسط ترموگرافی تشخیص داده شود. همچنین برای تشخیص چربی بدن، استفاده از ترموگرافی نیز برای کاهش وزن و برنامه های آموزشی مفید است. همچنین می تواند برای ارزیابی درجه حرارت بدن در بیماران سلیاک و بیماران مبتلا به بی حسی و غیره استفاده شود.


پینوکیو


مقالات به روز را با فروشگاه دیجیکو بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *