خمیر سیلیکون 10 گرم هالنزیه HY880

خمیرسیلیکون 1

خمیرسیلیکون :
خمیر سیلیکون ، که گاهی اوقات به آن گریس دی الکتریک نیز گفته می شود ، گریس ضد آب است که با ترکیب روغن سیلیکون با یک ضخیم کننده ساخته می شود. به طور معمول روغن سیلیکون از پلی متی متیل سیلوکسان (PDMS) است و ضخیم کننده آن سیلیس فوم آمورف است. با استفاده از این فرمول ، خمیر سیلیکون یک خمیر چسبناک سفید شفاف است که خواص دقیقی به نوع و نسبت اجزای آن بستگی دارد. خمیرهای سیلیکون تخصصی تر از سیلیکون های فلوئوره ساخته می شوند و یا برای کاربردهای درجه حرارت پایین ، PDMS حاوی برخی از جایگزین های فنیل به جای گروه های متیل است. از ضخیم کننده های دیگر ممکن است استفاده شود ، از جمله استئارات و پلی تترا فلوره اتیلن پودری (PTFE)

خمیر های سیلیکونی عایق الکتریکی هستند و اغلب به عنوان وسیله ای برای آب بندی و محافظت از اتصالات به ویژه اتصالات برقی ، به ویژه آنهایی که دارای واشر لاستیکی هستند ، اعمال می شوند. در این زمینه ، اغلب به آنها چربی دی الکتریک گفته می شود.

استفاده متداول از این نوع در اتصال ولتاژ بالا همراه با شاخه های موتور جرقه بنزینی است ، که در آن خمیر به بوت لاستیکی سیم پلاگین اعمال می شود تا به آن کمک کند تا روی عایق سرامیکی پلاگین بچرخد ، تا مهر و موم بوت لاستیکی ، و برای جلوگیری از چسبندگی لاستیک به سرامیک. چنین خمیر ها برای مقاومت در برابر درجه حرارت بالا به طور کلی با مناطقی که در آن شاخه های جرقه ای قرار دارند فرموله شده اند و می توانند برای مخاطبین نیز کاربرد داشته باشند.انجام چنین کارهایی در چنین سطحی از فشار زیاد بین فلزات مختلف ، مزیت بیشتری در آب بندی ناحیه تماس در برابر الکترولیت ها دارد که ممکن است باعث زوال سریع فلزات توسط خوردگی گالوانیک شود.

استفاده در صنعت:

خمیر سیلیکون معمولاً برای روغن کاری و نگهداری قطعات لاستیکی مانند حلقه های O استفاده می شود. علاوه بر این ، خمیر سیلیکون لاستیک را متورم یا نرم نمی کند ، که می تواند مشکلی در گریس های مبتنی بر هیدروکربن باشد. این ماده همچنین به عنوان یک مهارکننده و روان کننده در برابر خوردگی به منظور استفاده از روغن های ضخیم تر عمل می کند.خمیر سیلیکون در حلالهای آلی مانند تولوئن ، زایلن ، عناصر معدنی و هیدروکربنهای کلر دار محلول است. در متانول ، اتانول و آب نامحلول است.گریس حرارتی اغلب از یک پایه گریس سیلیکون ، همراه با پرکننده های رسانا گرمائی اضافه شده است. بیشتر از توانایی اصطکاک برای توانایی انتقال حرارت استفاده می شود.

نسخه های ویژه ای از خمیر سیلیکون همچنین توسط صنعت لوله کشی در شیرآلات و مهر و موم ها و همچنین در تجهیزات دندانپزشکی بطور گسترده استفاده می شود. این نسخه های ویژه با استفاده از مؤلفه هایی که خطر ابتلا به آن وجود ندارد فرموله شده است. ابزارهای برقی از خمیر سیلیکون برای روغن کاری آرنج های جداشونده روی خطوطی استفاده می کنند که باید درجه حرارت بالا را تحمل کنند. گریسهای سیلیکونی عموماً دارای محدوده دمای کارکرد تقریباً 40 تا 200 درجه سانتیگراد (40 تا 392 درجه فارنهایت) هستند و برخی از نسخه های درجه حرارت بالا این محدوده را کمی گسترش می دهند

در آزمایشگاه شیمیایی :
خمیر سیلیکون بطور گسترده ای به عنوان یک درزگیر موقت و روان کننده برای اتصال اتصالات شیشه ای زمین مورد استفاده قرار می گیرد ، به طور معمول در شیشه های آزمایشگاهی استفاده می شود. اگرچه به نظر می رسد که سیلیکون ها از نظر شیمیایی بی اثر هستند ، چندین ترکیب مهم تاریخی از واکنش های ناخواسته با سیلیکون ها ناشی شده اند. اولین نمک اترهای تاج (OSi (CH3) 2) n (n = 6 ، 7) با واکنش ترکیبات ارگانولیتیوم و ارگانوپتاسیم با گریس های سیلیکون تولید شد یا واکنش اصلی آندرانیتریول با استریل سیلیکون برای تهیه قفس- مانند ترکیب دارای سه ارتباط Sn − O − Si − O − Sn در مولکول.

روغن کاری دستگاه با خمیر سیلیکون ممکن است باعث شود که مخلوط واکنش با گریس آلوده شود. ناخالصی ممکن است از طریق خالص سازی توسط کروماتوگرافی در مقادیر نامطلوب انجام شود. در طیف سنجی NMR ، گروههای متیل در پلی مودیمیلسیلوکسان دارای شیفتهای شیمیایی 1H و 13C شبیه به trimethylsilane (TMS) ، ترکیب مرجع برای آن اشکال طیف سنجی NMR هستند. همانند TMS ، سیگنال تک آهنگ است. در 1H NMR ، گریس سیلیکون در CD1 / 0 ppm در CDCl3 ، 0.09 در CD3CN ، 0.29 در C6D6 و 0.06-ppm در (CD3) 2SO به صورت تک قطبی به نظر می رسد. در 13C NMR ، در δ = 1.19 ppm در CDCl3 و 1.38 ppm در C6D6 ظاهر می شود. جداول ناخالصی هایی که معمولاً در طیف سنجی NMR وجود دارد تهیه شده است و چنین جداول شامل گریس سیلیکون است.

مصرف کننده:

روان کننده های مبتنی بر سیلیکون اغلب توسط مصرف کنندگان در برنامه هایی مورد استفاده قرار می گیرند که سایر روان کننده های مصرف کننده رایج ، مانند ژله نفتی ، به برخی محصولات مانند لاستیک لاتکس و واشرهای لباسهای خشک آسیب می رسانند. می توان از آن برای روانکاری مکانیسم ها و موضوعات پر کردن قلم چشمه استفاده کرد. این ماده برای آب بندی و نگهداری حلقه های O در چراغ قوه ، لوله کشی ، ساعت ضد آب و تفنگ های هوا استفاده می شود. خمیر سیلیکون به طور گسترده ای برای روغن کاری موضوعات چراغ قوه های فرو آب که برای غواصی و نیزه ماهیگیری استفاده می شود ، استفاده می شود. این گریس مقاومت در برابر آب چراغ قوه را بهبود می بخشد و از ساییدگی نخ ها محافظت می کند. گریس سیلیکون با دستگاه های ضد آب استفاده می شود ، زیرا بدن بسیار ضخیمی دارد و مانند بیشتر ارواح و مایعات دیگر در آب حل نمی شود.

مصارف مختلف خانگی شامل روغن کاری لولا ، درب:

گریس های سیلیکونی عایق الکتریکی هستند و اغلب به عنوان وسیله ای برای آب بندی و محافظت از اتصالات به ویژه اتصالات برقی ، به ویژه آنهایی که دارای واشر لاستیکی هستند ، اعمال می شوند. در این زمینه ، اغلب به آنها چربی دی الکتریک گفته می شود.

در ادامه به معرفی چند نمونه از خمیر سیلیکون که در فروشگاه دیجیکو ارائه شده می پردازیم:

خمیر سیلیکون 10 گرم هالنزیه HY880 :

سوپر کربن نانو گریس حرارتی از بهترین محصولات کارخانه هالزنیه با فناوری پیشرفته و هسته سیلیکون ترکیبی با قدرت 16 برابر در مقایسه با اهن ضد زنگ و هدایت حرارتی 5 برابر در مقایسه با افزودنی های بسیار عالی نظیر مس میباشد. این مواد کامپوزیتی جدید به عنوان گریس حرارتی ،انرا به بهترین انتخاب برای سیستم های خنک کننده از جمله کولر های CPU تبدیل کرده است.دارای استاندارد های PFOS و ROHS و رسیدن به تایید با گزارش تست SGخمیر سیلیکون 30گرم هالنزیه HY880:

ترمال گریس حرفه ای هالنزیه. 

خمیر سیلیکون سرنگی z9 مارک دیپ کول:

خمیر سیلیکون یا خمیر حرارتی  ماده است که رابط انتقال حرارت از روی چیپ به روی هیت سینک است. این رسانای گرمایی بین دو قطعه فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد که معمولاً این دو قطعه پردازنده و سیستم خنک کننده یا هیت‌سینک هستند.توسط این خمیر گرما میان پردازنده و هیت‌سینک جابجا شده و باعث کارکرد بهتر پردازنده می شود. 

مقالات به روز را بافروشگاه دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *