ضدعفونی ایمن دیدگاه خود را بنویسید

چگونه با اطمینان ایمن دستگاه های الکترونیکی خود را بدون آسیب به آنها تمیز و ضد عفونی کنیم:

رایانه ها ، لپ تاپ ها ، کیبورد ها ، موس ها، تلفن های هوشمند ، تلفن ها و غیره در هنگام عطسه یا سرفه کردن می توانند ویروس ها و میکروب ها را به مدت 2 تا 3 روز حفظ کنند.اما برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوح به رطوبت ، رطوبت ضد عفونی کننده مانند الکل یا سفید کننده نیاز دارید.هنگامی که دستگاه ها توسط افراد مختلف مانند همکار یا اعضای خانواده استفاده می شوند ، میکروب ها و ویروس ها توسط آنها به سادگی با لمس آن وسیله به دیگران منتقل می شوند و سپس چشم ، دهان یا بینی آنها را لمس می کنند.مهم است که به طور مرتب سطوح سخت ، از جمله رایانه و دستگاه های الکترونیکی را به طور روزانه تمیز کنید زیرا آخرین تحقیقات وب سایت LiveScience بیانگر آن است که ویروس های آنفلوانزا مانند در 48 ساعت روی سطوح سخت زنده مانده و( CORONAVIRUS (SARS-CoV-2 ) می تواند تا 3 روز روی سطوح زندگی کند.

برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن وسایل الکترونیکی از چه مواردی استفاده کنیم :
با استفاده از 70٪ پاک کردن الکل ایزوپروپیل الکل یا دستمال مرطوب کننده ضد عفونی کننده ، ممکن است سطوح سخت و  محصول Apple خود مانند صفحه نمایش ، صفحه کلید یا سایر سطوح بیرونی را به آرامی پاک کنید. از سفید کننده استفاده نکنید. در هر باز کردن از رطوبت خودداری کنید و محصول اپل خود را در هر ماده نظافتی فرو نکنید. در سطوح پارچه ای یا چرمی استفاده نکنید.

تمیز کردن محصولات حاوی الکل نسبت به سایر محصولات ترجیح داده می شود زیرا به سرعت تبخیر می شود.رطوبت بیش از حد به تجهیزات آسیب می رساند و کمبود آن نیز مؤثر نیست ، گرفتن مقدار صحیح و استفاده از روش صحیح تمیز کردن بسیار مهم است.از محصولات ایده آل که حداقل 70٪ الکل دارند استفاده کنید.

محصولات با ادعای پاتوژن های ویروسی در حال ظهور تأیید شده توسط EPA انتظار می رود که براساس داده های سخت تر برای از بین بردن ویروس ها ، علیه COVID-19 مؤثر باشند. دستورالعمل های سازنده را برای کلیه محصولات تمیز کردن و ضد عفونی کردن (به عنوان مثال ، غلظت ، روش کاربرد و زمان تماس و غیره) دنبال کنید.

اگرچه می توان از ضد عفونی کننده های مبتنی بر سفید کننده یا کلر در اکثر سطوح مانند میز و دستگیره درب استفاده کرد ، اما فقط پاک کننده های مبتنی بر الکل و دستمال مرطوب ها برای تجهیزات الکترونیکی توصیه می شود. یک راهنمای جامع صادر شده توسط CDC (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها) که حاوی دستورالعمل های خاصی در مورد تمیز کردن سطوح در خانه و محل کار است. به جلوگیری از انتشار COVID-19 در جوامع مراجعه کنید..

نحوه تمیز کردن و ضد عفونی کردن صفحه کلید بدون آسیب رساندن به آن :
مواد ضدعفونی کننده را مستقیماً بر روی یک کلید واژه یا لپ تاپ پخش نکنید.اگر مایع تمیز کردن زیر کلیدهای صفحه کلید باشد ، می تواند صفحه کلید را کوتاه اتصال داده و آن را غیر قابل استفاده کند. 

با این حال ، اگر مایعات در زیر صفحه کلید لپ تاپ قرار بگیرند ، می تواند تمام لپ تاپ رایانه ای را که ممکن است لپ تاپ را غیر قابل استفاده و غیر اقتصادی جلوه دهد ، اتصال کوتاه کند ، بنابراین هنگام استفاده از هر نوع مایعات در نزدیکی هر وسیله الکترونیکی ، بسیار مراقب باشید.

گام1:

کامپیوتر یا لپ تاپ را خاموش کنید.

گام 2:

با جدا کردن باتری های صفحه کلید ، صفحه کلید را از برق جدا کنید.

گام 3:

اتصالات صفحه کلید را قطع کنید .(اتصلالات به مانیتور ودیگر اجزای کامپیوتر)

گام4:

اسپری های ضدعفونی را برروی پارچه ای تمیز اسپری کرد سپس صفحه کلید را برعکس کرده وبا پارچه ای حاوی مواد ضدعفونی تمیز میکنیم.صفحه کلید را به مدت 5-10 دقیقه بگذارید تا کاملا خشک شود ، باتری های پشتیبان خود را اضافه کنید (در صورت کیبورد بی سیم) یا کابل های USB را در همان درگاه های USB در رایانه قرار دهید و رایانه یا لپ تاپ را روشن کنید. حالا این روند را برای ماوس خود تکرار کنید.

چگونه با خیال راحت ماوس را بدون آسیب رساندن به آن تمیز و ضد عفونی کنیم :
کابل USB را در صورت موس سیمی جدا کنید یا در صورت موس بی سیم ، روشن و خاموش شوید.یا باتری ها را پیدا و حذف کنید.اکنون با استفاده از دستمال و اسپری الکل یا دستمال مرطوب الکل تمیز کنید.ماوس تمیز:
ماوس را به مدت 5-10 دقیقه بگذارید تا کاملاً خشک شود ، باتری های عقب را اضافه کنید (در صورت ماوس بی سیم) یا کابل های USB را در همان درگاه های USB در رایانه قرار دهید و رایانه یا لپ تاپ را روشن کنید.

نتیجه:
آوردن هر مایعات و دستگاه های الکترونیکی با هم یک کار مخاطره آمیز است اما به راحتی توسط مراقب باشید و با استفاده از تکنیک های صحیح و مواد تمیز کردن انجام می شود.

اما ، با تمیز کردن رایانه ، لپ تاپ ، صفحه کلید ، موس ، مانیتور ، تلفن های هوشمند و غیره ، خطر یا شیوع بیماری ها ، میکروب ها و ویروس ها بین شما و دیگران خطرناک نیست.

مقالات به روز را بافروشگاه دیجیکو مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *