عیب یابی قطعات الکترونیکی 1

عیب یابی قطعات الکترونیکی :

در طی چند سال گذشته، بسیاری از پاسخ ها در اینجا به فردی که سؤال را مطرح می کند به یک مولفه مشخص با یک مولتی متر پاسخ داد. این باعث شده است که برخی از سوالات اساسی. چگونه من این را انجام دهم؟ در اینجا شرح مختصری از برخی از اجزای رایج و نحوه بررسی آنها است. این فقط یک طرح اولیه خواهد بود، نه یک دوره کامل در الکترونیک.

خازن ها:

خازن یک جزء الکتریکی / الکترونیک کوچک و اغلب در اکثر مدارهای مدار است که می توانند عملکردهای مختلف را انجام دهند. هنگامی که یک خازن در یک مدار با جریان فعلی قرار می گیرد، الکترونها از طرف منفی در نزدیک ترین صفحه قرار می گیرند (جریان منفی به مثبت می رسد، به همین دلیل منفعل سرب فعال است، اگر چه بسیاری از خازن ها قطبی نیستند). پس از آنکه صفحه دیگر دیگر آنها را نگه ندارد، آنها را از دی الکتریک و بر روی صفحه دیگر مجبور می کنند، بنابراین الکترونها را به مدار می برند. این تخلیه نامیده می شود. اجزای الکتریکی به نوسان های ولتاژ بسیار حساس هستند، و به همین ترتیب یک سنسور قدرت می تواند قطعات گرانبها را از بین ببرد. خازن ها شرایط ولتاژ DC را به اجزای دیگر و به همین ترتیب فراهم می کند منبع برق ثابت است. جریان AC توسط دیودها اصلاح می شود، بنابراین به جای AC، پالس DC از ولتاژ صفر تا پیک وجود دارد. هنگامی که یک خازن از خط برق متصل به زمین و DC عبور نمی کند، اما به عنوان پالس پر از کلاه، جریان جریان و ولتاژ موثر را کاهش می دهد. در حالی که ولتاژ تغذیه به صفر می رسد، خازن شروع به محو کردن مطالب آن می کند، این باعث می شود ولتاژ خروجی و جریان را هموار کند. بنابراین یک خازن به طور مستقیم به یک جزء قرار می گیرد، که اجازه می دهد تا جذب سنسورها و تکمیل دره ها را داشته باشد، این به نوبه خود منبع تغذیه ثابت را به جزء حفظ می کند. 

بسیاری از انواع خازن های مختلف وجود دارد، آنها اغلب در مدارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. همه به قلع آشنا دور می تواند خازن سبک به طور معمول خازن های الکترولیتیک. آنها با یک یا دو ورق فلز ساخته شده، توسط دی الکتریک جدا شده اند. رطوبت هوا می تواند (ساده ترین خازن) یا سایر مواد غیر رسانا باشد. ورقه های فلزی فولاد، جدا شده توسط دی الکتریک، سپس به شکل مشابه با میله رول می شوند و به داخل کانتینر قرار می گیرند. این کار برای فیلتر کردن انبوه عالی است، اما آنها در مکرر زیاد کارایی ندارندخازن دیجیتال سرامیکی برای فرکانس های بالاتر مناسب هستند، اما فیلتر کردن انبساط خوب نیست زیرا خازن های دیجیتال دیجیتال سرامیکی برای مقادیر بالاتر از ظرفیت خازن بزرگ می شوند. در مدارهایی که برای حفظ منبع ولتاژ پایدار ضروری است، معمولا یک مقدار بزرگ خازن الکترولیتی به طور موازی با یک خازن دیسک سرامیکی. الکترولیتیک اکثر کارها را انجام خواهد داد، در حالی که خازن دیسک سرامیکی کوچک فرکانس بالا را که خازن الکترولیتی بزرگ از دست می دهد فیلتر می کند.

سپس خازن تانتالیوم وجود دارد. این ها کوچک هستند، اما ظرفیت بیشتری نسبت به اندازه آنها نسبت به خازن های دیسک سرامیک دارند. این ها گران تر هستند، اما در تخته مدار الکترونیکی دستگاه های کوچک استفاده زیادی می کنند.

خازن دیجیتال سرامیکی برای فرکانس های بالاتر مناسب هستند، اما فیلتر کردن انبساط خوب نیست زیرا خازن های دیجیتال دیجیتال سرامیکی برای مقادیر بالاتر از ظرفیت خازن بزرگ می شوند. در مدارهایی که برای حفظ منبع ولتاژ پایدار ضروری است، معمولا یک مقدار بزرگ خازن الکترولیتی به طور موازی با یک خازن دیسک سرامیکی. الکترولیتیک اکثر کارها را انجام خواهد داد، در حالی که خازن دیسک سرامیکی کوچک فرکانس بالا را که خازن الکترولیتی بزرگ از دست می دهد فیلتر می کند.

 

این خیلی مهم است که اساسا در مورد خازن ها باشد و اگر کسی نیاز دارد یا مایل به یادگیری بیشتر است، دوره های الکترونیکی زیادی وجود دارد. در حال حاضر، سوال اصلی این است که چگونه یک خازن را بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به جایگزینی دارد.

برای انجام یک بررسی در خازن در حالی که هنوز در یک مدار نصب شده است، یک متر ESR ضروری است. اگر خازن از مدار خارج شود، می توان از یک مولیتور به عنوان یک متر اهم استفاده کرد، اما فقط برای آزمایش یک تست کامل یا بدون آزمون. این فقط نشان می دهد که خازن کاملا مرده باشد یا خیر. این تعیین نمی کند که آیا خازن در وضعیت خوب یا بد است. برای تعیین اینکه آیا یک خازن در مقدار درست عمل می کند (خازن)، تستر خازن ضروری خواهد بود. البته، این نیز برای تعیین مقدار یک خازن ناشناخته درست است.
مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

1 دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید از این مقاله ها لطفا بیش‌تر بزارید خیلی خوبه ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *