مک بوک

مشکلات MacBook 1

مشکلات MacBook  و نحوه رفع آنها:

اگر شما MacBook خود را دوست دارید، احتمالا شما را هنگامی که با آن مشکلی روبرو می شود، اذیت می کند. آیا با سخت افزار شما اشتباهی وجود دارد یا MacOS با مشکلاتی مواجه است؟ چه ابزارهایی می توانند به شما در پیدا کردن منبع مشکل و حل آن کمک کنند؟ باید MacBook خود را به یک حرفه ای برسانید، یا باید جایگزین آن شوید؟

برای MacBook، MacBook Air، MacBook Pro و همچنین مواردی که در مورد آنها می توانید انجام دهید، بر مشکلات رایج ترین موارد پیش بروید. اگر می توانید اطلاعات خود را پشتیبان بگیرید، برای پیدا کردن راه حل مناسب، لیست را بررسی کنید.

MacBook به طور ناگهانی خاموش می شود:


مک بوک


ابتدا بررسی کنید که آیا باتری به درستی شارژ می شود. اگر این کار را نکنید، به مکانی که ما در مورد مک بوک ها صحبت می کنیم نرسیدیم. اما اگر مک شما به طور تصادفی حتی با درصد باتري سالم خاموش می شود، این مسئله نوع دیگری از مشکل را نشان می دهد.

اگر این خاموش شدن اتفاق می افتد، مک خود را با دکمه برق مجددا راه اندازی کنید و منتظر بمانید تا دوباره فعال شود و MacOS بارگیری شود. هنگامی که MacOS بار می شود، مجددا مک خود را دوباره راه اندازی کنید. این به MacBook شما اجازه می دهد که یک روش خاتمه کامل سالم و کامل انجام دهد. اکنون سعی كنید تنظیم كنترل كننده مدیریت سیستم (SMC) را بازنشانی كنید. این کنترل بسیاری از فرآیندهای سخت افزاری مهم Mac شما، مانند شارژ باتری، حالت خواب و غیره را کنترل می کند. اگر چیزی اشتباه رفته است، تنظیم مجدد SMC یک راه سریع برای حل آن است.

اگر گام SMC کار نمی کند و مک خود را در تعطیل نگه می دارد، احتمالا زمان آن است که آن را به یک فروشگاه اپل تبدیل کنید. بسته به گارانتی شما ممکن است بتوانید جایگزین کنید.

راه اندازی تنها یک صفحه خالی نشان می دهد:


مک بوک


راه اندازی MacBook شکست خورده می تواند چندین صفحه رنگی مختلف را نشان دهد، و هر کدام به این معنی تفاوت دارد. اگر یک صفحه سیاه یا آبی را مشاهده کنید که از بین نخواهد رفت، این نشانه ای است که احتمالا Mac شما احتمالا در تلاش برای بارگیری یک برنامه مشکل ساز یا تابع ورود به سیستم را مهار کرده است. با استفاده از دکمه Power برای مدت 6 ثانیه راه اندازی مجدد Mac کنید (اگر این کار نمی کند، سعی کنید حالت Safe را بوت کنید). سپس از بین بردن هر گونه برنامه نگران کننده یا موارد ورودی که ممکن است سازگار نباشند، امتحان کنید. برنامه ای مانند CleanMyMac می تواند هنگام انجام این کار کمک خوبی باشد.

در عین حال یک صفحه خاکستری که ممکن است لوگوی اپل در مرکز داشته باشد نشان دهنده این است که نرمافزار مهم نتوانسته به درستی کار کند. در صورتی که امکان پذیر باشد، دستی را مجددا راه اندازی کنید و در حالت Safe Mode باز شود. در صورت وجود هر گونه به روز رسانی هایی که می توانند برای MacOS اعمال شوند، سعی کنید به روز رسانی و ببینید آیا این مشکل را حل می کند. اگر نه، در حالت امن باقی بمانید و سعی کنید از ابزار Disk Utility برای یافتن و رفع هر گونه مشکلات دیسک که مک خود را از کار نگه دارید.

تصویر دوربین FaceTime کیفیت بسیار پایین است:


مک بوک


این یک مشکل اخیر است که عمدتا در میان مدل های مک بوک ایر دیده می شود. تصویر دوربین FaceTimeتصویر بسیار بدی را نشان می دهد که  شما را نمایان می کند و گاه FaceTime خیلی بد آن حتی ارزش استفاده از آن را ندارد.

احتمالا این مشکل خاص به سخت افزار مربوط نیست، به این معنی که دوربین مکبوک شما احتمالا به طور معمول عمل می کند و می تواند سایر کارهای مربوط به دوربین را انجام دهد. اما این ارزش تست است. اگر شما می توانید دیگر برنامه های ارتباطی ویدئویی را به درستی کار کنید، مشکل با نرم افزار FaceTime است. شما نمیتوانید این کارها را انجام دهید، به جز اعمال هر گونه به روز رسانی MacOS انتظار برای دیدن اگر مشکلی را حل کنید.

دستگاه های خارجی به درستی وصل نمی شوند:


مک بوک


دیسک سخت خارجی:
ابتدا بررسی کنید که آیا دستگاه به درستی بر روی رایانه های دیگر کار می کند، بنابراین می توانید مشکل را به Mac متصل کنید. بعد، بررسی کنید تا مطمئن شوید که دستگاه به درستی در پورت صحیح مک خود وصل شده است و پورت و کابل به هیچ وجه آسیب دیده یا مسدود نیستند. در نهایت، مکبوک و در صورت لزوم دستگاه را راه اندازی مجدد کنید.

اگر این مراحل مشکل را حل نکنند، سپس دستگاه خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که آن را با مک خود سازگار کرده اید و به نسخه سمت راست پورت وصل شده اید. این می تواند مشکل با پورت USB قدیمی و دستگاه های جدیدتر باشد. اگر همه چیز به نظر برسد، سعی کنید مجددا PRAM / NVRAM و SMC را بازنشانی کنید تا ببینید که آیا ممکن است یک گوی تنظیمات در اتصالات دستگاه دخالت کند.

هنوز کار نمی کند؟ همچنین باید وقت خود را برای اتصال یک دستگاه سازگار دیگر به یک پورت برای اطمینان حاصل کنید که هیچ درونی در پورت اشتباه نیست. اگر یک مسئله سخت افزاری در داخل Mac شما وجود داشته باشد که پورت را کاملا به کار خود ادامه دهد، وقت آن است که Mac را به فروشگاه منتقل کنید.

صفحه Mac نگه می دارد نور سوسو می زند:


مک بوک


این مشکلات سوسو زدن اغلب به نظر می رسد تیره شدن متناوب، و یا حتی از دست دادن کامل قطعنامه که به نظر می رسد به سرعت تکرار. چند چیز متفاوت وجود دارد که می تواند این مسئله را ایجاد کند. ابتدا، برای هر گونه آسیب روی صفحه نمایش فیزیکی، که همیشه در هنگام شروع این مشکل یک ایده خوب است، بررسی کنید. اگر روی صفحه نمایش ظاهر شود، می توانید این مراحل را امتحان کنید تا ببینید آیا کمک مشکل حل می شود.

تنظیم مجدد PRAM / NVRAM. این اغلب در رفع مسائل کوچک سوسو زدن موثر است.برای به روز رسانی های MacOS که هنوز درخواست نشده اند را بررسی کنید و اگر بتوانید بهروزرسانی کنید.
آیا شما از Chromium یا فایرفاکس استفاده می کنید؟ هر دو این برنامه ها باعث شده اند که موج سواری در Mac ها ایجاد شود. در صورت تمایل به غیر فعال کردن یا از بین بردن این برنامه ها، و ببینید آیا این مشکل را حل می کند.

صدای مک بوک به طور ناگهانی قطع می شود:


مک بوک


ابتدا اطمینان حاصل کنید که این برنامه خاصی نیست که مشکل را ایجاد کند. آیا هنوز صدای قابل اطمینان از منابع دیگر مانند iTunes دریافت می کنید؟ اگر چنین است، پس برنامه ممکن است لازم باشد به روز شود یا اشکال زدایی شود تا صدا را بازگرداند.

اگر مشکلی با تمام صدا روی MacBook شما اتفاق می افتد، شما یک مشکل گسترده دارید. ابتدا سعی کنید مجددا PRAM / NVRAM و SMC را تنظیم کنید تا ببینید آیا این مشکلی را حل میکند یا خیر. یک مشکل تنظیم ممکن است مانع از صحیح پخش صوتی شما شود و بازنشانی این توابع می تواند آن را پاک کند.

ما جزئیات جزئی در مورد تعمیر صدا مک را در اینجا، اما اگر این راه حل ها کار نمی کنند، به احتمال زیاد یک مشکل سخت افزاری است. آیا شما اخیرا Mac خود را بر زمین زدید و یا چیزی را روی آن ریختید؟ زمان آن است که آن را به یک فروشگاه اپل برای بازرسی بیشتر در عمق.

مک بوک بسیار آرام اجرا می شود:


مک بوک


بسیاری از کاهش سرعت ها به دلیل انجام بیش از حد در همان زمان و خوردن در RAM شما، و یا پر کردن هارد دیسک خود را کامل کامل مک بوک در تلاش برای خواندن و نوشتن داده ها موثر است. اگر این مشکل شماست، بهتر است یک ارتقاء Mac باشد، اگر چه تمیز کردن فضای هارد دیسک و باز کردن زبانه های کمتر در یک بار نیز می تواند کمک کند. اگر Mac شما مشکوک به آهسته است و به نظر می رسد چیزی اشتباه رفته است، چند چیز که می توانید امتحان کنید:هر گونه به روزرسانی را اعمال کنید، به خصوص اگر از زمانی که بهروزرسانی شده اید، زمانیکه بودید.باز کردن فعالیت مانیتور و ببینید که آیا یک برنامه ناشناخته وجود دارد و در حال راه اندازی بیش از حد بسیاری از منابع وجود دارد. این می تواند نشانه ای از نرم افزارهای مخرب و یا یک مسئله دیگر باشد. حذف برنامه جنجالی باید به مسائل کمک کند

اسکنر ویروس و اپل تشخیص خود را اجرا کنید و ببینید آیا آنها هر گونه مشکلی را برطرف می کنند.اگر کاهش سرعت با صداهای غیر معمول همراه باشد، مک خود را به فروشگاه اپل منتقل کنید تا ببینید آیا مشکل سخت افزاری یا گرمای بیش از حد است.

MacBook نمی تواند هنگام اتصال متصل شود:


مک بوک


با اصول اولیه شروع کنید آیا خروجی کار می کند؟ آیا همه چیز وصل شده است؟ آیا شارژر و کابل شما علائم آسیب دیده را نشان می دهد یا آثاری که مانع از اتصال شارژر می شوند، وجود دارد؟ به یاد داشته باشید، شارژر و مکینتاش می تواند بیش از حد گرم شود و ممکن است قبل از شارژ به درستی خنک شود.

اگر بررسی این موارد کمک نمی کند، هرگونه به روز رسانی نرم افزار اعمال می شود، Mac را مجددا راه اندازی کنید و تنظیمات PRAM و SMC را بازنشانی کنید تا ببینید آیا این کمک می کند.

اگر هنوز شانس وجود دارد، کلید گزینه در صفحه کلید خود را فشار دهید و همزمان با یک نماد باتری در منو خود کلیک کنید. این به شما اجازه می دهد گزینه های پیشرفته ای را در منوی باتری خود انتخاب کنید و باتری خود را بررسی کنید. اگر منو می گوید برای جایگزینی یا خدمت باتری خود، وقت آن است که Mac را به فروشگاه نگاه کنید.

بلوتوث مک بوک روشن یا خاموش نخواهد شد:


مک بوک


AirPods بلوتوث را در مک وصل کنید
اگر شما دچار مشکل روشن کردن بلوتوث خود را در، بازدید تنظیمات سیستم و بلوتوث را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که تمام تنظیمات خود را در حال کار، و است که شما می توانید یک چشم به دستگاه های که شما در گذشته زوج نگه می دارد. گاهی اوقات این به همان اندازه ساده بودن روشن کردن بلوتوث روشن در این منو است.

اگر نمی توانید یک دستگاه بلوتوث کاملا قدرت را وصل کنید، مطمئن شوید که مک شما به روز شده است و MacBook و دستگاه بلوتوث را مجددا راه اندازی کنید تا ببینید آیا این مشکل را حل می کند. در غیر اینصورت، ما پیشنهاد می کنیم که به جای یک وسیله بازتر از لوازم خانگی حرکت کنید و دوباره تلاش کنید. گاهی اوقات تداخل بد می تواند دستگاه های بلوتوث را به درستی کار کند.

سرانجام، می توانید سعی کنید Terminal را باز کنید و بایستی راه اندازی مجدد بلوتوث خود را مجبور کنید. فرمان را تایپ کنید

“sudo rm -R / Library / Preferences / com.apple.Bluetooth.plist”

و وارد شوید در صورت لزوم رمز عبور خود را وارد کنید و دوباره وارد شوید. در حال حاضر MacBook خود را راه اندازی مجدد، بلوتوث خود را روشن کنید و ببینید آیا کار می کند.

برخی از کلید های MacBook متوقف شد:


مک بوک


این مشکل با بعضی از MacBooks ها، به ویژه نسخه های 2016 است. کلیدها کار را متوقف می کنند، شروع به ایجاد صداهای عجیب و غریب می کنند و یا فقط احساس می کنند (این ممکن است هنگامی که مک بوک گرم شده است، به ویژه قابل توجه باشد).

این یک مشکل به طور گسترده ای شناخته شده است و ما توصیه می کنیم که MacBook خود را به Apple Store ببرید و ببینید آیا آنها جایگزین خواهند شد یا خیر. با این حال، اگر واقعا میخواهید خودتان را با مشکل کنار بیاندازید، سپس می توانید هوا را بگیرید. مکبوک خود را به دقت نگه دارید تا صفحه کلید عمودی باشد و هوا را بین کلید ها بیندازید. این می تواند گرد و غبار را از بین ببرد و ممکن است به حل برخی از مشکلات صفحه کلید شما کمک کند.

مک بوک خاموش نمی شود:


مک بوک


بعضی از MacBooks ممکن است شروع به بستن به جای به درستی خاموش کردن. اگر واضح است که مک خود را بدون توجه به اینکه چه مدت منتظر بماند متوقف نکنید، در صورت لزوم اطمینان حاصل کنید که همه برنامه ها بسته شده و برنامه های مجبور به ترک مجبور شوند. این ممکن است همه مک شما نیاز به تعطیل درست (اگر برنامه همچنان به توقف و باعث این مشکلات، مطمئن شوید که تمام برنامه های خود را به روز رسانی برای دیدن اگر این کمک می کند).

اگر مشکلات خاموش شدن ادامه پیدا کنند، سعی کنید مجددا NVRAM و SMC را مجددا بررسی کنید تا ببینید آیا این کمک می کند. اگر این هنوز خوب نیست، سپس Apple Diagnostics را اجرا کنید تا ببینید آیا می توانید هر مشکلی را پیدا کنید. اگر مسائل خاموش شدن همچنان ادامه دارد، سعی کنید حالت Safe Mode را راه اندازی کنید و از این حالت از Mac دوباره راه اندازی کنید.

سرانجام، سعی کنید به تنظیمات سیستم بروید، به Security & Privacy بروید و به FileVault بروید. اطمینان حاصل کنید که FileVault خاموش است. گاهی اوقات FileVault می تواند این مشکلات خاموش را ناخواسته ایجاد کند.

مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

1 دیدگاه

  1. سلام وخسته نباشید
    مقاله تان خواندم خیلی جالب بود فقط لطف کنید داخل مقاله ها که تقریبا عملی می باشد فیلم هم بذارید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *