هدفون

هدفون مناسب دیدگاه خود را بنویسید

هدفون مناسب:

هدفون ها اشیاء ساده هستند. وصل کردن، قرار دادن، پخش موسیقی. اما اگر میخواهید از هدفونهای خود بهترین استفاده را ببرید، باید کمی درباره کارکرد آنها بدانید – بدین معنی که می توانید بدانید که آیا آنها بهترین صدا را با یک گوشی هوشمند مقایسه می کنند اما زمانی که حتی یک فرو رفتن ساده به شرایط تکنولوژی هدفون می تواند کاملا سر و صدا باشد، این نوع چیز می تواند سریع به آزار و اذیت تبدیل شود. خوشبختانه این جایی است که ما وارد آن می شویم. راهنمای کامل و ساده ای را برای مشخصات و شرایط هدفون ارائه می دهیم.

هدفون

اندازه:

درباره اندازه اول بحث کنیم. با وجود اینکه بیشتر شرکت های صوتی چیزی را در اینچ اندازه گیری می کنند، رانندگان هدفون همیشه به طور سنتی در میلی متر اندازه گیری شده اند. لطفا از ما بپرسید چرا. اندازه راننده می تواند از 6-12 میلیمتر (در گوشه) تا 40-100 میلیمتر (در هدفون های بزرگتر) ترتیب دهد.

امپدانس و حساسیت:
امپدانس، ما می گوییم، مهم ترین مشخصه ای است که شما باید بدانید. وقتی ما هدفون ها را ارزیابی می کنیم، اولین چیزی است که ما به آن نگاه می کنیم. نه تنها به این دلیل که کمی درباره شخصیت هدفون ما به ما می گوید، بلکه همچنین به این دلیل است که به ما می گوید که ما باید آن را بازی کنیم. درک آن تنها مهمترین ابزار است که می توانید در خرید هدفون استفاده کنید.

امپدانس مقاومت الکتریکی است در اصل، چقدر خوب، یک جریان الکتریکی که از آن عبور می کند مقاومت می کند. این “اندازه مخالفتی است که یک مدار به یک ولتاژ اعمال می شود حتی اگر این امر منطقی نیست، امپدانس هدفون هنوز قابل تفسیر است. این اندازه گیری در اهم ) و آنچه به شما می گوید چقدر قدرت هدست شما نیاز به یک حجم گوشه قابل قبول است. این به شما می گوید که قبل از اینکه همه چیز راحت باشد، چقدر باید قوس دستگیره حجم را لمس کنید.

واقعیت این است که هدفون های امپدانس بالا، به دلیل توانایی آنها برای کنترل سیگنال های الکتریکی، می توانند صدای دقیق تر و واضح را پخش کنند. به عنوان یک نتیجه، آنها اغلب گران تر هستند. اما: این به این معنی نیست که هدفون کم امپدانس بد هستند. یکی از جفت هدفون مورد علاقه ما، یکی از ما که از یک ساختمان سوزان صرفه جویی می کند، AudioQuest NightHawk Carbon (بررسی کامل اینجا است). این یک امپدانس است – منتظر آن – یک 25Ω عظیم.

اساسا، حساسیت اندازه گیری میزان صدای بلند هدست در یک سطح قدرت است. اگر هدفون A امتیاز حساسیت بیشتری نسبت به هدفون B در سطح قدرت یک میلیوات داشته باشد، آن صدای تولید شده در آن صدای بلندتر خواهد بود. آنچه در عمل بدان معنی است این است که شما باید دستگیره حجم را کم کنید تا جلوه بیشتری از چیزی بگیرید. و به شما ایده بدهید، امتیاز حساسیتی 86dB (دسی بل) در نظر گرفته شود نسبتا کم است، در حالی که چیزی بالاتر از 110dB در انتهای بالا است.

برای پیدا کردن یک جفت هدفون بسیار مهم است که برای منبع صوتی خاص خود به اندازه کافی بلند باشد. این جایی است که امپدانس به بازی می آید. اگر همه شما یک تلفن هوشمند دارید، آنگاه آنچه شما نیاز دارید نگاه کردن به آن است، هدست هدفون تا 32 گیگابایت است. به این ترتیب، همیشه می توانید آنها را به اندازه کافی بلند کنید.

شما همچنین ممکن است حساسیت به کارآیی یا سطح فشار صدا (SPL) را ببینید. صدا باعث می شود امواج در هوا، که چگونه می توانید آن را بشنود، و بالاتر حجم بالاتر فشار. فشار فوق العاده بالا صدمه دیده است. به طور مشخص.

THD (مجموع اعوجاج هارمونیک):
این یکی جالب است. 90٪ از زمان شما نیازی به توجه به آن ندارید، اما این نشانگر خوبی از شخصیت هدفون است.اساسا، این اندازه گیری از میزان تغییر صدا زمانی است که آن را به هدفون وارد می کند تا زمانی که از راننده در فرم قابل شنیدن خارج شود. این تغییر به عنوان اعوجاج نامیده می شود، گرچه این نوع تحریف هایی است که از بازخورد گیتار دریافت می کنید، برای مثال. در اغلب موارد، شما می خواهید Total Distortion Harmonic (THD) تا آنجا که ممکن است انسان باشد. کمتر از یک جفت هدفون با سیگنال، دقیق تر است که صوتی است و کیفیت صدا بهتر است.

ما باید به این نکته بگویم که به دلیل اینکه یک هدفون دارای یک THD پایین هستند، به این معنی نیست که صدا را کمی با کاراکتر وارد نمیکنند، که در ضمن، نقطه اول هدفون است. شما می توانید از THD به عنوان اعوجاج ناخواسته فکر کنید که می تواند لذت بردن از موسیقی را کاهش دهد. این مشخصات خاص نیست و بسیاری از تولید کنندگان حتی آن را نمایش نمی دهند.

هدفون

فرکانس:

فرکانس، و یا پاسخ فرکانس، به طیف وسیعی از صداها اشاره می کند که دو هدفون می توانند بازی کنند – چقدر کم و چه قدر آنها می توانند در هرتز بیان شوند. صداهای پایین، مانند خطوط باس، ممکن است در اطراف علامت 500 هرتز حرکت کنند، در حالی که بازه های خراب ترد ممکن است علامت 16-17،000Hz (همچنین به عنوان 16-17kHz یا kiloHertz، یعنی یک هزار هرتز) نوشته شود. محدوده وسیع تر این است که بیشتر صداهای هدفون قادر به تکثیر هستند. شما یک عدد را می بینید که به نظر می رسد چیزی شبیه به این است: 10Hz-23kHz.

در کشش، شما می توانید آن را به عنوان یک قاعده کلی که هدفون با فرکانس های فراتر از حد گسترده تر – در هر نقطه تا 22kHz – قادر به اضافه کردن جزئیات کمی بیشتر در طیف صدا خود را. اما این یک قاعده کلی است. توصیه ما این است که شما به طور کامل تصمیم گیری در مورد انتخاب هدفون را نادیده بگیرید. تنها زمانی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر آن را کمی محدود تر از حد معمول، که می تواند نشان می دهد که هدفون قادر به انجام کار خود نیست. هر چیزی که نمی تواند پایین تر از 30 هرتز یا بالاتر از 16 کیلوهرتز باشد، چیزی است که احتمالا باید از آن فرار کنید.

انواع مختلف هدفون :
بنابراین، این ها مشخصات اصلی شما هستند که باید بدانید. اما هنوز هم ارزش کمی در مورد انواع هدفون وجود دارد و مهمترین آنها سه نوع اصلی هستند: بیش از حد گوش، گوش و گوش. در اینجا ما خواهیم دید که در مورد آنچه که هستند، نسبتا واضح است، و بیشتر در مورد مزایا و معایب آنها.

هدفون بیش از حد گوش بالای سر قرار دارند (این چیزی است که به معنای کلمه circumaural است، اصطلاحی که بعضی اوقات با توجه به این موارد می بینید) و دارای محفظه ها و فنجان هایی هستند که به طور کامل گوش را پوشش می دهند. آنها تمایل دارند کیفیت صدای بهتر و عمیقتری نسبت به دو نوع هدفون دیگر داشته باشند، اما آنها نیز بزرگتر و سنگین تر و کمتر قابل حمل از سایر انواع هستند. بولز و ویلکینز P7 بی سیم نمونه خوبی از گوش بیش از حد هستند، اگر چه آنها تمایل به کاملا قابل حمل. ما آنها را به طور کامل در اینجا بررسی کردیم.

در گوشهای بقیه در گوشه ها قرار دارد. آنها عمق صدا را ندارند و اغلب برای تولید کیفیت عالی صدا ساخته نمی شوند، اما ارزان تر، قابل حمل تر و سبک تر هستند. شما تماشای بسیاری از امپدانس بالا در گوش ندارید، زیرا بیشتر آنها با چیزهایی مانند گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند. مثال خوبی از اینها – که همچنین اتفاق می افتد به یک جفت پانزده قوطی – Thinksound On2s .

هدفون

ما همچنین باید (به طور خلاصه) تفاوت بین جفت های سیمی و بی سیم هدفون را ذکر کنیم. از آنجایی که هدفون های سیمی همیشه از لحاظ کیفیت صدا برآورده می شوند، اما به لطف تکنولوژی مانند Bluetooth aptX، شکاف بین دو دستگاه از نظر کیفیت صدا کوچکتر و کوچکتر شده است. در حال حاضر، ما فکر می کنیم که هدفون سیمی هنوز برتر است؛ مدل های امپدانس بالا نیاز به یک آمپلی فایر جداگانه دارند تا آنها را بسوزانند، به عنوان آنهایی که در محوطه هدفون های بی سیم یافت می شوند، این کار را انجام نخواهند داد، و به همین ترتیب، قوطی های سیمی برای انجام این کار در صورتی می خواهند که کیفیت صدا بهتر باشد.

گاهی اوقات آنها از باتری استفاده می کنند و گاهی اوقات می توانند توسط USB یا چیزی شبیه به آن شارژ شوند. در هر صورت، ما دوست داریم هدفون های لغو سر و صدا – زمانی که آنها به خوبی کار می کنند، این است – و فکر می کنم اگر شما به دنبال یک جفت جدید، این ارزش ها را در نظر بگیرید. گفته می شود که آنها چیزهای کمی و گاهی بسیار گران تر را انجام می دهند، بنابراین مطمئن شوید که قبل از اینکه آنها را بپوشانید، به آنها نیاز دارید.
این اطلاعات زیادی نیست، اما این به اندازه کافی است که به ما یک تصویر منطقی از آنچه که این هدفون ها می توانند انجام دهند، به ما بدهند.

در ادامه به معرفی چند نمونه از هدفون های اورجینال که در فروشگاه دیجیکو می توانید تهیه کنید میپردازیم:


هدفون بلوتوث زیلوت B20

هدفون زیلوت مدل B20 محصولی از کارخانه تایوان  از این برند است که با کیفیت‌ صدایی بسیار شفاف و واضح تولید شده است. هدفون زیلوت B20 از طریق فناوری بلوتوث به تلفن‌همراه یا پخش‌کننده صوتی شما متصل می‌شود و به کمک آن می‌توان بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران به موسیقی مورد علاقه خود گوش داد. اگر تلفن‌همراه یا پخش‌کننده صوتی شما از فناوری بلوتوث پشتیبانی نمی‌کند، جای هیچگونه نگرانی نیست. هدفون B20 از طریق جک ۳٫۵ میلی‌متری و یا AUX  هم می‌تواند به تلفن‌همراه یا پخش‌کننده صوتی شما متصل می‌شود. پوشش روی گوشی این محصول بسیار نرم است که باعث می‌شود هنگام استفاده بلندمدت از آن احساس خستگی به کاربر دست ندهد. هدفون B20 از محدوده عملکردی تا ۱۰ متر بهره می‌برد.  هدفون B20 انرژی خود را از یک باتری داخلی لیتیوم تامین می‌کند. بر روی این محصول کلیدهای کنترل موسیقی به چشم می‌خورد که به کمک آن می‌توان اقدام به کم یا زیاد کردن میزان صدای هدفون کرد. هدفون B20 از یک میکروفن برای برقراری تماس‌های تلفنی هنگام اتصال به تلفن همراه بهره می‌برد.

هدفون بلوتوث زیلوت B570

هدفون زیلوت مدل B570 محصولی از کارخانه زیلوت تایوان  است که با کیفیت‌ صدایی بسیار شفاف و واضح تولید شده است. این محصول از طریق فناوری بلوتوث به تلفن‌همراه یا پخش‌کننده صوتی شما متصل می‌شود و به کمک آن می‌توان بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران به موسیقی مورد علاقه خود گوش داد. اگر تلفن‌همراه یا پخش‌کننده صوتی شما از فناوری بلوتوث پشتیبانی نمی‌کند، جای هیچگونه نگرانی نیست. هدفون B570  زیلوت از طریق جک ۳٫۵ میلی‌متری و یا AUX هم می‌تواند به تلفن‌همراه یا پخش‌کننده صوتی شما متصل می‌شود. پوشش روی گوشی این محصول بسیار نرم است که باعث می‌شود هنگام استفاده بلندمدت از آن احساس خستگی به کاربر دست ندهد. گوشی های این هدفون به گونه ای طراحی شده است که گوشها به راحتی در درون آن قرار گیرند، در هنگام استفاده طولانی مدت از این هدفون دیگری خبری از گوش درد ناشی از فشار گوشی ها نیست. هدفون B570 از محدوده عملکردی تا ۱۰ متر بهره می‌برد B570 انرژی خود را از یک باتری داخلی لیتیوم  تامین می‌کند. بر روی این محصول کلیدهای کنترل موسیقی به چشم می‌خورد که به کمک آن می‌توان به کم یا زیاد کردن میزان صدای هدفون و یا تعویض موزیک اقدام کرد. هدفون B570 از یک میکروفن برای برقراری تماس‌های تلفنی هنگام اتصال به تلفن همراه بهره می‌برد.

مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *