هوش مصنوعی

هوش مصنوعی دیدگاه خود را بنویسید

هوش مصنوعی (AI):
هوش مصنوعی (AI) محدودهی علم رایانه است که بر ایجاد ماشینهای هوشمند است که کار و واکنش مشابه انسان را تأکید می کند. برخی از فعالیت های کامپیوتر با هوش مصنوعی طراحی شده اند که عبارتند از:

تشخیص گفتار
یادگیری
برنامه ریزی
حل مشکل

Techopedia هوش مصنوعی (AI):
هوش مصنوعی شاخه ای از علوم رایانه ای است که هدف آن ایجاد ماشین های هوشمند است. این بخش مهمی از صنعت فناوری است.تحقیقات مرتبط با هوش مصنوعی بسیار فنی و تخصصی است. مشکلات اصلی هوش مصنوعی شامل رایانه های برنامه نویسی برای ویژگی های خاصی از قبیل:

دانش
استدلال
حل مشکل
ادراک
یادگیری
برنامه ریزی
قابلیت دستکاری و حرکت اشیاء

مهندسی دانش بخش اصلی تحقیق AI است. ماشین ها اغلب می توانند مانند انسان عمل کنند و واکنش نشان دهند، در صورتی که اطلاعات فراوانی نسبت به جهان داشته باشند. هوش مصنوعی باید به اشیا، دسته ها، خواص و روابط بین همه آنها برای پیاده سازی دانش دانش دسترسی داشته باشد. ابتکار عقل سلیم، استدلال و حل مسئله در ماشین ها یک کار دشوار و خسته کننده است.

یادگیری ماشین نیز بخش اصلی AI است. یادگیری بدون هر گونه نظارت نیاز به توانایی شناسایی الگوهای در جریان ورودی دارد، در حالی که یادگیری با نظارت کافی شامل طبقه بندی و رگرسیون های عددی می شود. طبقه بندی رده را تعیین می کند که یک شیء متعلق به آن است و معاملات رگرسیون را با به دست آوردن مجموعه ای از نمونه های ورودی یا خروجی عددی تعیین می کند و بنابراین توابع را قادر می سازد که تولید خروجی های مناسب را از ورودی های مربوطه. تجزیه و تحلیل ریاضی الگوریتم های یادگیری ماشین و عملکرد آنها یک شاخه به خوبی تعریف شده از علوم کامپیوتر نظری است که اغلب به عنوان نظریه یادگیری محاسباتی اشاره می شود.

ادراک ماشین با توانایی استفاده از ورودی های حسی به کشف جنبه های مختلف دنیا، در حالی که دید کامپیوتری قدرت تجزیه و تحلیل اطلاعات بصری با چند زیر مشکل مانند تشخیص چهره، جسم و ژست است، در نظر گرفته شده است.

رباتیک همچنین یک زمینه اصلی مرتبط با AI است. روباتها نیاز به اطلاعات برای رسیدگی به وظایف مانند دستکاری و ناوبری، همراه با مشکلات زیر محلی سازی، برنامه ریزی حرکت و نقشه برداری.

مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *