پاور بانک مناسب

پاور بانک مناسب دیدگاه خود را بنویسید

انتخاب پاور بانک مناسب:

با افزایش روزافزون استفاده از اسمارت فون ها، تبلت ها و دیگر گجت های دیجیتالی، بسیاری از نیازهای روزمره مردم به راحتی برطرف می شوند و امکان اتصال به اینترنت در هر جا و مکانی، از قابلیت های دنیای فناورانه امروز است. اما با وجود ویژگی های رده بالا در گجت های هوشمند امروزی، باتری ها و ظرفیت محدودشان همواره معضلی برای کاربران هستند. حتماً برای شما هم پیش آمده است که نیاز فوری به اینترنت و یا هر کاربرد دیگر گوشی هوشمندتان داشته اید، اما به دلیل کمبود باتری، با مشکل مواجه شده اید.

اگر به دنبال خرید یک پاور بانک یا شارژر همراه مناسب در بازار هستید حتما به شرکت سازنده توجه داشته باشید چرا که پاور بانک در صورت غیر استاندارد بودن وسیله‌ای بسیار خطرناک است که می‌تواند سبب آتش سوزی و از بین باتری دستگا‌های مورد استفاده شود.لازم به ذکر است بر اساس ظرفیت باتری موبایل با محصولی که قرار است پاور بانک از آن استفاده کند به سراغ ظرفیت پاور بانک مورد نظر خود بروید.بالارفتن ظرفیت پاور بانک سبب بالا رفتن وزن و زمان شارژ شدن پاور بانک می‌شود..

در خریدپاوربانک مواردی دیگرنیز بسیار مهم است که دربقیه مقاله به بررسی اون می پردازیم.

کیفیت باتری‌های استفاده‌شده:

پایه اصلی ساخت پاوربانک بر اساس باتری است و باتری‌های استفاده‌شده در آن کیفیت، کارایی و طول عمر دستگاه را مشخص می‌کندبه همین سبب پاوربانک‌های باکیفیت قیمت بالاتری نسبت به ظرفیت‌های مشابه خود دارند.

ظرفیت اسمی و ظرفیت واقعی:

در پاوربانک شاهد دو ظرفیت اسمی و واقعی همچون دیگر وسایل الکترونیکی هستیم. برای مثال یک پاوربانک 16 هزار میلی‌آمپری 16 هزار میلی‌آمپر ظرفیت اسمی و تنها 12 هزار میلی‌آمپر ظرفیت واقعی دارد. گفتنی است که همواره بخشی از فضای باتری‌ها خالی می‌ماند تا باتری طول عمر بیشتری داشته باشد و صدمه نبیند.

قابلیت حمل:

وزن و قطر پاوربانک بسته به ظرفیت باتری استفاده‌شده در آن افزایش پیدا می‌کند؛ درواقع هرچه ظرفیت بالاتر برود منطقی است که وزن محصول نیز افزایش پیدا کند. در صورتی که شما ساعاتی طولانی بیرون از خانه هستید و وسیله نقلیه شخصی ندارید بهتر است پاوربانک‌های سبک تا 10 هزار میلی‌آمپر را خریداری کنید، اما اگر وزن بالا برایتان آزاردهنده نیست و حمل‌ونقل وسیله سنگین برای شما معضل جدی نیست، دیگر نگران وزن نباشید و به پاوربانک‌هایی با ظرفیت بالای 10 هزار میلی‌آمپر فکر کنید.

عمر پاوربانک و نحوه نگهداری:

پاوربانک وسیله‌ای الکترونیکی است و طول عمر مشخصی دارد و قرار نیست چندین سال استفاده شود و کارایی اولیه خود را داشته باشد. همچنین نحوه نگهداری پاوربانک نیز بسیار مهم است تا ضربه و شوک به آن وارد نشود. همچنین نباید پاوربانک را در محیط‌های بسیار گرم و بسیار سرد نگهداری کرد، چراکه باعث از بین رفتن سلول‌های باتری آن می‌شود. یک پاوربانک در صورت استفاده صحیح به اندازه 10 تا 20 هزار بار شارژ و دشارژ، بسته به کیفیت باتری‌های استفاده‌شده در آن، عمر دارد. گفتنی است که بهتر است هر چند هفته یکبار از پاوربانک خود استفاده کنید و باتری آن را به طور کامل خالی کنید و سپس آن را شارژ کنید تا به سلول‌های باتری صدمه وارد نشود

برند و کارخانه سازنده:

این نکته را در نظر داشته باشید که پاوربانک‌های زیادی در بازار ایران با قیمت‌های بالا و پایین وجود دارند که از برند‌های ناشناخته‌ای هستند. درواقع پاوربانک‌های این شرکت‌ها اغلب تولید کمپانی موردنظر نیست و شرکت دیگری به سفارش آن اقدام به تولید این محصولات می‌کند. بهتر است به این برند‌ها اعتماد نکنید تا از خرید خود پشیمان نشوید. از بهترین برند‌های سازنده  اوریکو ، wk ،هترون خریدنمایید.


پاور بانک مناسب


همانطور که می‌دانید، بازار لوازم جانبی موبایل در ایران تنوع بسیار زیادی دارد و برند‌های متعددی به دلیل سود بالای این بازار به سمت آن کشیده شده‌اند. پاوربانک نیز از این تنوع و گستردگی بی‌بهره نبوده است و چند صد برند در بازار ایران به صورت رسمی و غیررسمی حضور دارند. اگر شما قصد خرید پاوربانک باکیفیت و مطمئن دارید، بهتر است به گزینه‌های پیشنهادی  دیجیکو نگاهی بیندازید


پاور بانک مناسب


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *