7 تکنولوژی پیشرفته سال 2018 دیدگاه خود را بنویسید

7 تکنولوژی پیشرفته  سال 2018 :

چیزی که ما می توانیم بیان کنیم این است که ما در راه ما برای ورود به چهارم انقلاب صنعتی هستیم. بسیاری از فن آوری هایی که برای دهه ها وعده داده شده، به طور مداوم بهبود می یابند و در حال حاضر به نقطه بالایی رسیدن می رسند. هنگامی که این اتفاق می افتد، جوامع ما اساسا تغییر خواهد کرد، چگونه ما کار می کنیم و چگونه زندگی می کنیم. با این حال ما هنوز آنجا نیستیم.

اگر چه پیشرفت های تکنولوژیکی در حال تسریع هستند، آنها هنوز به بلوغ و پذیرش کامل نرسیده اند، که سبب تغییر پارادایم در جوامع ما می شود. با این حال، ایمن است می توان گفت که ما پشت سر انقلاب اطلاعات دهه ی 1970، که ما تا به حال شناخته شده است، پشت سر گذاشته ایم. امروزه فناوری اطلاعات توانایی بسیاری از چیزهای عالی را دارد. با این حال، ما هنوز آماده نیستیم تا به طور کامل وارد چهارم انقلاب صنعتی شود. به همین دلیل است که  می خواهم سال 2018 را به نام سال انتقال برگزار کنم. بیایید نگاهی به هفت گرایش تکنولوژی که در سال 2018 تسلط یابیم:

1. هوش مصنوعی به جلو و بدون داده های انسانی حرکت می کند:

سال 2017 سالی بود که AlphaGo Zero بازی Go را به خود آموخت و در طی 40 روز بهتر از هر بازیکن انسانی یا مصنوعی بود. این کار را بدون هیچ اطلاعات انسانی به عنوان ورودی انجام داد و صرفا در برابر خود بازی کرد. در نتیجه، خود را به استراتژی ها آموخت و هیچ انسانی هیچ وقت فکر نمیکرد و تکامل بازی Go را به طور نمادین در یک دوره زمانی بسیار کوتاه انجام داد. این دستاورد نقطه عطف مهمی در توسعه هوش مصنوعی است.

در سال 2018، این تنها ادامه خواهد یافت و ما شاهد نمونه های بیشتری از هوش مصنوعی هستیم که به شیوه های غیر منتظره رفتار خواهد کرد، همانطور که در سال جاری نیز این کار را انجام داد. به عنوان مثال، در سال 2017، توسعه دهندگان AI از الگوریتم های گوگل ساخته شده بودند که مجبور به رقابت برای منابع کمیاب شدند، و به همین دلیل استراتژی های فزاینده ای را برای ضرب و شتم مولفه ها به وجود آوردند. الگوریتم Google Brain الگوریتم هایی را ایجاد کرده است که بر خلاف آنچه قبلا دیده شده است، روش های رمزنگاری جدید را برای محافظت از اطلاعات از دیگر شبکه های عصبی ایجاد کرد. در نهایت، فیس بوک مجبور شد دو الگوریتم را خاموش کند که زبان مخفی خود را ایجاد کرد، استراتژی های پیشرفته ای را برای دریافت آنچه که می خواست، ایجاد کرد. اگر یک چیز از این پیشرفت ها روشن شود، هوش مصنوعی اساسا با هوش انسانی متفاوت خواهد بود.

در مسابقات تیراندازی AI، دولت ها و سازمان ها سرمایه گذاری خود را در توسعه هوش مصنوعی هوشمندانه ای افزایش می دهند. در سپتامبر 2017، پوتین گفت که “هر کسی که رهبر این حوزه شود، حاکم جهان خواهد شد”، نشان دهنده این است که روسیه فعالیت های آی. آی خود را تشدید می کند. در سوی دیگر، چین قصد دارد ایالات متحده را در AI سوق دهد، و اروپا به هیچ وجه قابل مشاهده نیست. مسابقه تسلیحاتی AI به طور جدی کارآفرینان شناخته شده مانند الون ماسک و استفن هاوکینگ را تهدید می کند و راه حلی برای تهدید موجود برای AI هنوز دور از دسترس است.

ترکیبی از مسابقه تسلیحات AI و پیشرفتهایی که در آن هوش مصنوعی بدون داده های انسانی آموزش دیده می شود، احتمالا در سال 2018 گام های عظیم به پیش می رود. به عنوان هوش مصنوعی دقیق تر می شود، پول بیشتری به آن وارد می شود. با این حال، سازمان های عادی، و همچنین شرکت های کوچک و متوسط، به احتمال زیاد از دست می روند، زیرا قدرت AI در میان چند بازیکن و کشورهای متعهد خواهد شد.


فناوری


 

2. Blockchain بالغ خواهد شد و هوی متال ICO خواهد شد به علت مقررات کند

سال گذشته پیش بینی کردم که سال 2017 قراردادهای هوشمندانه ای را می بیند. و به این ترتیب آنها انجام دادند، اگرچه در ناحیه ای بود که من در اصل انتظار داشتم. در سال گذشته، قراردادهای هوشمند به طور عمده برای ارائه سکه های اولیه (ICOs) مورد استفاده قرار گرفتند. اعتیاد به مواد مخدر در سراسر سازمان های بین المللی بسیاری را شگفت زده کرد و در پایان ماه نوامبر، 228 ICOs در مجموع 3.6 میلیارد دلار افزایش یافت. به غیر از بسیاری از موفقیت ها، بسیاری از کلاهبرداری ها و افرادی که سعی داشتند سیستم را بازی کنند و مردم پولشان را خراب کنند، وجود داشت.

اگرچه تعداد اولویت های ICOs در ماه های اول سال 2018 همچنان رشد خواهد کرد، ما همچنین مقررات بیشتری خواهیم یافت. به آرامی، دولت ها و تنظیم کننده ها بیدار می شوند و شروع به درک تاثیر این روش جدید مالی برای نوآوری و رشد اقتصادی می کنند. با این حال، آنها همچنین درک می کنند که مصرف کنندگان باید محافظت شوند و مجرمان باید دستگیر شوند. از این رو، در سال آینده تنظیم مقرراتی افزایش خواهد یافت و باعث کم کردن فشارهای عظیم ICOs خواهد شد. ما ICOs سازماندهی بهتر را می گیریم، هنوز هم میلیون ها دلار افزایش می یابیم، و اولین نمونه از این ICOs جدید ICK KIK بود، که 97 میلیون دلار با ICO به دست می آورد که راه را برای جریان های اصلی ICO هموار می کند.

به غیر از اصلی ترین ICOs ها، 2018 همچنین اولین برنامه های کاربردی Blockchain که توسط مصرف کنندگان و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، جایی که کاربرانی که از خدمات استفاده می کنند، لزوما نمی دانند که از تکنولوژی Blockchain استفاده می کنند. پس از همه، برای Blockchain تبدیل شدن به جریان اصلی، آن را به عنوان فراگیر به عنوان اینترنت می شود. مصرف کنندگان نمی دانند چگونه آمازون یا فیس بوک کار می کند، اما آنها از آن لذت بیشتری دارند. این چیزی است که برای تکنولوژی بلوچین یا فناوری منحصر به فرد منتشر شده است تا تاثیر واقعی بر سازمان ها و جامعه داشته باشد.


فناوری


 

2018 برنامه های بیشتری را توسعه و راه اندازی می کند که بسیاری از این شرکتها توسط شرکت ICO در سال 2017 انجام می دهند. Blockchain به بلوغ خواهد رسید. پیش از این، من درباره هفت رمزنگاری معامله گر اشاره کردیم که پیش از پایان Bitcoin پیش بینی شده بود، زیرا از لحاظ فنی، ناقص است (علی رغم افزایش قیمت مسخره در هفته های گذشته که منیاش را در قرن 17 میلادی به من یادآوری می کند). در کل، سال 2018 از نظر بلوچین یک سال بسیار جالب خواهد بود.

3. حریم خصوصی ما همچنان مورد تهدید قرار می گیرد، اما یک راه حل به راه افتاده است

تمام این فن آوری ها، پلتفرم ها و خدمات جدید، حجم زیادی از داده ها را به اشتراک می گذارند و اغلب از این داده ها، بسیار محافظت نمی شود. برای سالهای گذشته، ما شاهد هزاران خرابی داده ها هستیم، در سال 2017، نقض اطلاعات Equifax به عنوان نقطه پایانی جدید. متاسفانه، سال 2018 متفاوت نخواهد بود. دستگاههای بیشتری که ما به اینترنت متصل میشویم، دادههای بیشتری که ایجاد میکنیم، نقض امنیتی بیشتری را مشاهده میکنیم. دستگاه های IoT به طور قابل ملاحظه ای ناامن هستند، بنابراین در ادامه حریم خصوصی ما را تهدید می کند. مصرف کنندگان از این موضوع آگاه هستند، زیرا 90 درصد از مصرف کنندگان اعتماد به نفس ندارند که دستگاه های IoT آنها امن هستند.

تا زمانی که سازمان هایی که دستگاه های متصل به اینترنت را توسعه می دهند به طور جدی امنیت نداشته و محصولاتی نظیر دستگاه های قلبی را که می توانند هک شوند یا دوربین های CCTV با اشکالات جدی را توسعه دهند، تنها بدتر خواهد شد. با این حال، نه تنها دستگاه های IoT مستعد ابتلا به هک هستند، بلکه سازمان های بزرگ مانند اروز یا ورایزون نیز در سال 2017 هک شده اند. حتی از آخرین ویژگی امنیتی اپل، شناسه Face ID هم اکنون به راحتی چندین بار دور زده شده است. ما به نقطه ای در زمان رسیدیم که هر سازمان می تواند و می خواهد هک شود و اگر شما هک نکنید، به سادگی به اندازه کافی مهم نیستید.

خوشبختانه، در انتهای تونل کمی نور وجود دارد. شروع به کار با استفاده از تکنولوژی جدید Zero Knowledge Proof (ZKP) نیز به کار خود ادامه می دهد. Proof Knowledge Zero روشي است که در رمزنگاري استفاده مي شود تا مالکيت يک قطعه خاص را بدون اثبات محتواي آن دانش اثبات کند. اثبات صفر دانش، معاملات معتبر را انجام می دهد که حریم خصوصی کاربران را با استفاده از ریاضیات حفظ می کند. به همین ترتیب، ZKP فرآیندهای تأیید را تا اندازه ای بهبود می بخشد که یک طرف میتواند به یک طرف دیگر ثابت کند که بیانیه ای درست است و بدون هیچ گونه اطلاعاتی در مورد این بیانیه منتشر شده است. 2018 شاهد پیشرفت دانش ضعیف هستیم و جامعه ما را به آرامی دوباره کمی بیشتر خصوصی می کند.


فناوری


 

4. رویکرد جدید به مالکیت داده ها در افق است

خوشبختانه، خبرهای خوبی از سوی یکی دیگر از فناوری های جدید وجود دارد که به آرامی وارد بازار می شوند. به لطف تکنولوژی منبعی توزیع، یک رویکرد جدید به مالکیت داده ها را مشاهده می کنیم، به جای پلتفرمی که در آن ایجاد شد، کنترل را به خالق اصلی محتوا یا داده ها باز می گرداند. این نه تنها این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم می کند که اطلاعات خود را کنترل کنند و پول کسب کنند بلکه این سازمان ها را قادر می سازد اطلاعات را با رقبا و شرکای صنعت به اشتراک بگذارند بدون آنکه از سرقت و یا از دست دادن مزیت رقابتی هراس داشته باشند.

سال 2018، مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) را به اجرا در خواهد آورد، تغییر نحوه چگونگی شرکت ها از اطلاعات شهروندان اروپایی را محافظت می کند. این قوانین و مقررات جدید اثر بزرگی روی سازمان داشته باشند، اما در سال 2018 ما نیز راه اندازی خواهد شد و بیشتر توسعه سیستم عامل است که بروید و حتی بیشتر و فعال کردن امن و خصوصی اشتراک گذاری داده ها را مشاهده کنید. بهتر است با هر قطعه داده ای که دارایی خود را با قوانین مربوط به آن مرتبط می شود، مقایسه شود، که تحت قراردادهای هوشمند قرار می گیرد. هر معامله ای که با هر قطعه داده انجام می شود می تواند ردیابی و نظارت شود و مالک داده بتواند در زمان واقعی سود ببرد.

یک راه حل در حال حاضر در آثار شبکه Fujitsu Data Exchange است. این پلت فرم سازمان ها را قادر می سازد تا داده های اختصاصی را با رقبا به اشتراک بگذارند، بدون اینکه نگران انتشار اطلاعات محرمانه باشند. پلت فرم دیگر نشان داد اخیرا IOTA Data Marketplace است. این بازار اطلاعات بر روی دستگاه های اینترنت و سنسورهای اینترنت تمرکز دارد. برنامه ها یا سازمان ها می توانند سنسور را در سراسر جهان انتخاب کنند، به صاحب سنسور میکروپردازنده بدهند و دسترسی مستقیم به جریان داده ی آن حسگر، که می تواند برای تجزیه و تحلیل اطلاعات یا برنامه ها استفاده شود. بازار انقلابی با بیش از 30 شرکت کننده، از جمله مایکروسافت، فوجیتسو، اورنج و Accenture.


فناوری


 

مالکیت داده های تجدید شده با همگرایی Big Data و Blockchain فعال می شود. با این وجود، سازمان ها نیاز به یک روش متفاوت دارند. به جای داشتن یک دریاچه داده بزرگ با تمام داده های مصرفی ذخیره شده در مرکز، در سازمان های آینده مجبور خواهد شد (فنی) رضایت هر مشتری برای دسترسی به طاق داده خود و استفاده از داده ها برای بینش. این شامل بیش از تصویب شرایط و شرایط پیچیده است و به احتمال زیاد نیاز به نوعی پرداخت. چندین شرکت در حال کار بر روی راه حل های جدید هستند و در سال 2018 اولین برنامه های کاربردی را می بینیم که نیاز به سازمان برای آماده سازی واقعیت جدید داده ها متعلق به مصرف کنندگان دارد.

 

5. Edge Computing شبکه های هوشمند را فعال می کند

دو سال پیش، من در حال حاضر در مورد آینده روند Edge Computing، سپس به نام محاسبه فوم. محاسبات لبه عامل کلیدی برای کار اینترنت از کار است زیرا دستگاه های متصل داده های زیادی تولید می کنند که انتقال، ذخیره و تجزیه و تحلیل تمام داده ها در یک مکان مرکزی دیگر قابل اجرا نیست. نه تنها این که دستگاه های وصل شده مانند هواپیماهای بدون سرنشین، ماشین های خود رانندگی یا روبات ها، به احتمال زیاد، نیاز به پردازش سریع بسیار زیاد دارند. ایجاد داده ها، ارسال آن به ابر برای تجزیه و تحلیل و بازگرداندن نتایج به دستگاه به سادگی زمان زیادی را صرف می کنند.

پیش بینی می شود که در دهه آتی، ما حدود 100 تریلیون سنسور را به اقتصاد جهانی ما اضافه می کنیم و مقدار قابل توجهی از داده ها را تولید می کنیم. راه حل برای تمام این داده ها که نیاز به پردازش سریع دارد، محاسبات لبه است؛ محاسبات روی سنسور خود را انجام می دهد، اما در ابتدا این کار بر روی دستگاه انجام می شود و نه بر روی سنسور. پیتر لوین، یک همکار عمومی در شرکت سرمایه گذاری خطرناک آندریسن هوروویتز، حتی معتقد است که محاسبات لبه به آرامی پردازش ابر را خواهد گرفت. اگر چه این ممکن است خیلی دیوانه کننده باشد، اما به نظر بسیار منطقی هم هست. امروزه یک ماشین معمولی خود راننده تقریبا 1 گیگابایت اطلاعات در هر ثانیه تولید میکند که در سالهای آینده نیز افزایش خواهد یافت. نیاز به ارسال این داده ها به ابر، آن را تجزیه و تحلیل و بازگشت نتایج به سادگی کار نمی کند.


فناوری


 

بنابراین در سال 2018 توجه بیشتری به محاسبات لبه برای فعال کردن شبکه های هوشمند افزایش می یابد، جایی که دستگاه های متصل تجزیه و تحلیل مورد نیاز را در محل انجام می دهند و از نتایج برای انجام یک عمل خاص استفاده می کنند. این اتفاق خواهد افتاد در چند میلی ثانیه، به جای چند صد میلی ثانیه که امروزه در هنگام استفاده از رایانش ابری استفاده می شود. با ماشین های خود رانندگی که تفاوت می تواند تفاوت بین یک تصادف و یا یک خانه امن در سفر است. غول های رایانش ابری جهان در مورد فرصت های محاسبات لبه نادیده گرفته می شوند. مایکروسافت Azure IoT Edge را توسعه داده و آمازون اخیرا AWS Greengrass توسعه داده است. علاوه بر این، راه اندازی های جدید مانند Packet و Vapor IO نیز محاسبات ابر را به سمت لبه ها می آورند. در سال 2018، محاسبات لبه راه خود را به دستگاه های متصل خواهد شد، قبل از واقعا در سال 2019 اخراج.

6. یک مسابقه اسلحه محاسبات کوانتومی منجر به نتایج اولیه خواهد شد

گارتنر در چرخه هک شدن این سال برای فناوری های نوظهور، تخمین زده است که محاسبات کوانتومی هنوز بیش از ده سال است. با این حال، پیشرفت در محاسبات کوانتومی بسیار سریعتر از انتظار می رود. مسابقه برای رایانه مقدس محاسبه شده است و شرکت هایی مانند گوگل، D-Wave یا IBM، دانشگاه هایی مانند Yale یا UNSW یا راه اندازی های جدید مانند Rigetti Computing همگی بر روی توسعه رایانه های کوانتومی کار می کنند. هر یک از این سازمان ها پیشرفت ها را در سال 2017 گزارش کرده است، و آخرین باری که IBM در ماه نوامبر 2017 اعلام کرد اولین پردازنده کوانتومی 50 کیلواتی است.

یک پردازنده کوانتومی 50 کبیت نزدیک به کابینه برتر است که IBM اکنون حدود 57 کوبیت دارد. برتری کوانتومی به عنوان توانایی محاسبات کوانتومی برای حل مشکلات حل شده است که دیگر با سریع ترین ابر رایانه در جهان حل نمی شود. نه تنها سازمان ها در دستیابی به این برتری کوانتومی کار می کنند، بلکه کشور ها نیز میلیاردها دلار سرمایه گذاری می کنند. چین بزرگترین مرکز تحقیقات کوانتومی در جهان را ساخت. هدف آنها این است که تا سال 2020 یک کامپیوتر کوانتومی داشته باشیم که توانایی محاسبهی یک میلیون بار همه رایانههای دنیا را داشته باشد.


فناوری


 

با چندین سازمان که قصد دارند تا پایان سال جاری به برتری کوانتومی برسند، یک مسابقه تسلیحات واقعی وجود دارد. با توجه به Vijay Pande، یک همکار در سرمایه گذاری شرکت Andreessen Horowitz، محاسبات کوانتومی از حوزه علم و به مرحله مهندسی خارج می شود. بنابراین، 2018 احتمالا چندین سازمان را به برتری کوانتومی برمی گرداند و تمرکز خود را بر گسترش فناوری برای شروع کار بر روی برخی از بزرگترین مشکلات جهان.

7. تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده شروع به تحقق اهداف خود می کند

در نهایت، افزایش تجزیه و تحلیل تجویزی. چند سال گذشته، ما شاهد پذیرش تجزیه و تحلیل پیش بینی توسط بسیاری از سازمان ها بودیم و داده های بزرگ، پیش شرطی برای سازمان برای حفظ رقابت بوده است. بزرگترین شرکت ها و همچنین شرکت های متوسط ​​نیز راهکارهایی برای پیش بینی راه حل های تجزیه و تحلیل برای بهبود فرایندهای خود، تجربه مشتری و خط مشی پایین را آغاز کرده اند. اگرچه تجزیه و تحلیل پیش بینی یک فناوری عالی است، اما در دنیای داده شده ما که در آن زندگی می کنیم، کافی نیست. برای آن، ما نیاز به تجزیه و تحلیل توصیفی داریم.

تجزیه و تحلیل توصیفی می تواند به عنوان مرحله نهایی در درک کسب و کار دیده می شود. این پیشنهادات را در مورد نحوه عمل براساس پیش بینی ها برای استفاده از پیش بینی ها ارائه می دهد. از الگوریتم های مختلف و تکنیک های مدل سازی داده ها برای درک کامل محیط استفاده می کند و عملکرد کسب و کار را بهبود می بخشد. تجزیه و تحلیل های توصیفی، تحلیل های پیش بینی شده و تجزیه و تحلیل های توصیفی را برای به دست آوردن نتایج ایده آل و یا برای ایجاد راه حل برای حل مشکلات کسب و کار شما استفاده می کند. تجزیه و تحلیل اطلاعاتی پیش بینی آینده اطلاعات بزرگ است.

در سال های گذشته، ما شاهد بسیاری از سازمان ها با تجزیه و تحلیل تجویزی بوده ایم، اما هنوز به اندازه کافی در دسترس نیست. این در حال تغییر در سال 2018 است. در سال 2017، تعداد زیادی از سازمانها برنامه های کاربردی تجزیه و تحلیل مورد نیاز را از جمله General Electric، PopSugar (شرکت رسانه ای سبک زندگی) یا خرده فروش DSW دیدند. تعدادی از تازه کاران در حال توسعه راهکارهای تجزیه و تحلیل ریسک پذیر نیز در حال رشد هستند و شامل راه اندازی های جدید مانند AIMMS، Ayata و Profitect است. در سال 2018، تجزیه و تحلیل های رسمی شروع به تحقق وعده های خود را با تعداد برنامه های در حال رشد و سازمان های بیشتری که از مرحله نهایی در تجزیه و تحلیل داده های بزرگ بهره مند شوند.


فناوری


2018: سال گذار
سال آینده یک سال بسیار هیجان انگیز خواهد بود. ما واقعا در دوران معاصر زندگی می کنیم و به آرامی ما از منحنی چوب هاکی صعود می کنیم، به این معنی که فناوری ها به طور نمادین شروع به بهبود می کنند. هوش مصنوعی هوشمندانه تر خواهد شد، این بار به دلیل کمبود داده های انسانی. ما شاهد بلوکین بازار بالغ و ICOs به طور فزاینده ای تنظیم خواهد شد. همچنین در سال 2018، حفظ حریم خصوصی ما نقض خواهد شد، اما کمک در حال انجام در قالب Zero دانش اثبات است. علاوه بر این، به آرامی مصرف کنندگان مالکیت داده هایی را که ایجاد می کنند، به دست می گیرند و بازار های جدید به اشتراک گذاری اطلاعات اختصاصی با رقبا را فعال خواهند کرد. محاسبات ابری به آرامی برای محاسبات لبه انجام می شود و مسابقه تسلیحاتی محاسبات کوانتومی، سال ها قبل از پیش بینی اولیه، منجر به برتری کوانتومی خواهد شد. در نهایت، سازمانها امکان تجزیه و تحلیلهای تجویزی را کشف می کنند و بدین ترتیب خط پایین آنها را بهبود می بخشد. در کل، سالی بسیار هیجان انگیز خواهد بود زیرا ما به آرامی به انقلاب صنعتی چهارم می رویم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *