کابل Cat5 دیدگاه خود را بنویسید

چگونه یک کابل Cat5 را قطعه قطعه کنیم؟
کابل رده 5 یا Cat5 از مجموعه ای از چهار جفت پیچ خورده کابل های کوچکتر تشکیل شده است که سیگنال های محصور شده در ژاکت پلاستیکی قابل انعطاف را انتقال و دریافت می کنند. کابل های Cat5 اتصالات اترنت را بین کامپیوترها ، روترهای شبکه و هابها با سرعت حداکثر 100 مگابیت در ثانیه و مسافت تا 100 متر فراهم می کنند. فروشندگان تجاری کابل های Cat5 را در قرقره ها به فروش می رسانند تا بتوان کابل را به اندازه و همچنین در طول از پیش بریده شده که برای اکثر نیازهای شبکه های کامپیوتری کار می کنند ، کاهش داد. سیم های زوج پیچ خورده دارای کد رنگی هستند ، بنابراین می توان آنها را به درستی در پایانه های RJ-45 خاتمه داد. در صورت نیاز به طولانی شدن کابل Cat5 ، می توان آن را با طول اضافی کابل شکاف داد.( کابل Cat5 را میتوانید از فروشگاه دیجیکو تهیه کنید.)

گام1:
طول کابل موجود را اندازه گیری کرده و آن را از فاصله اتصال کم کنید تا مشخص شود چه مقدار کابل شکاف برای برش وجود دارد.

گام2:
طول کابل Cat5 را به طول کمی بزرگتر از اندازه گیری پاشش خود اندازه بگیرید و برش دهید و سپس در هر انتهای حدود نیم اینچ از کابل کابل را بردارید.

گام3:
کابل خاتمه یافته (جک های RJ45 در هر دو طرف) را به نصف برش دهید و حدود یک نیم اینچ از کابل کابل را در هر طرف برش بردارید

گام4:
چهار جفت پیچ خورده (هشت سیم ، چهار جفت به رنگ سفید / سبز ، سفید / نارنجی ، سفید / آبی ، سفید / قهوه ای) را در انتهای بریده شده هر کابل جدا کنید.

گام5:
برای جدا کردن یک چهارم اینچ محافظ سیم برای همه کابل ها از نوار سیم یا یک تیغ ابزار تیغ استفاده کنید. مراقب باشید که جفت سیمها سالم نماند.

گام6:
هر سیم را در دو انتهای کابل انشعاب به سیم مربوطه در دو کابل بریده شده (آبی تا آبی ، سبز به سبز و غیره) پیچانده و هر اتصال سیم در معرض را با یک تکه نوار برقی بپیچید.

گام7:
نوار الکتریکی را در اطراف کابل Cat5 در نقاط انشعاب ببندید تا شکاف را تمام کنید.

مقالات به روز را بافروشگاه دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *