تعمیر

تعمیر موبایل دیدگاه خود را بنویسید

تعمیر موبایل:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی  همه افراد جامعه حداقل یک گوشی موبایل  نیاز دارند  که بعضی از افراد براساس نیاز خود حتی چند گوشی موبایل  همراه نیازشان را برطرف میکند بنابراین با انبوهی ا زخرابی گو شی های موبایل  مواجهه هستیم پس یک بازار کار بسیار مناسب برای کسانی که تعمیر کار موبایل هستند ایجاد می شود اما ما در نظر داریم که در طی چند مقاله با معرفی چند نمونه از تعمیرات ساده گوشی های موبایل  باشما را کمک کنیم تا خودتان گوشی خود را تعمیر کنید در این مقاله فقط به معرفی چند نمونه ابزار کار تعمیر گوشی موبایل می پردازیم:

برای تعمیرات سخت افزاری در موبایل، باید از ابزار خاصی استفاده شود، هرچقدر که این لوازم دقیق تر باشند و خطای کمتری داشته باشند در انجام عملیات تعمیر موبایل بیشتر به شما کمک خواهند کرد. در کل می توانیم که لوازم تعمیر موبایل را به چند گروه اصلی تقسیم کنیم:

ابزار ایمنی و محافظت، ابزار سرویس و تمیز کردن برد قطعات، ابزار اندازه گیری، ابزار برداشتن و گذاشتن قطعات و ابزار باز و بسته کردن گوشی ها

 ابزار برداشتن و گذاشتن قطعات برای تعمیر موبایل:

ابزارهایی که جا به جایی قطعات الکترونیکی کوچک و ریزرا برعهده دارند و نمی توان آن ها را به راحتی با دست جا به جا کرد ابزار گذاشت و برداشت هستند.

 ابزار پنس:

که در دو نوع معمولی و سرکج وجود دارد جهت کنترل دقیق در جا به جایی خازن‌، آی سی‌، مقاومت ها و … بکار می روند.

چند نمونه از پنس ها معرفی می شود که می توانید از فروشگاه دیجیکو خرید نمایید.

پنس سر کج EXSO-7

پنس سر کج EXSO-7L

پنس سر مستقیم RDEER TST-11

پنس سر کج RDEER TST-15


 

 


 

 ابزار هویه:

برای رفع قلع مردگی، لحیم کاری، سیم کشی، تمیز کردن قلع های اضافه استفاده می شود.

چند نمونه از هویه ها معرفی می شود که می توانید از فروشگاه دیجیکو خرید نمایید.

هویه مارک SOMO مدل SM-121 

دستگاه هیتر:

هوای گرم را  با فشار خارج می کند و به جابجایی قطعات و جلوگیری از از بین رفتن قلع بسیار کمک می کند. هیتر دارای دو بخش تنظیم کننده است یکی برای تنظیم  فشار هوای خروجی ( Air ) و دومی برای تنظیم دمای هوای خروجی ( Heater ) مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاهی که به منظور نگهداری برد گوشی می باشد، برد نام دارد. در تعدادی از موبایل ها، یک سری آی سی های حساس چسب کاری شده اند تا رطوبت به آن ها نفوذ نکند،اسید مخصوص آی سی ها برای برداشتن و گذاشتن آی سی ها کمک می کند تا چسب های دور آن ها را از بین ببریم. با ریختن این اسید به دور آی سی های چسب کاری شده، می توان با حرارت بسیار ملایم چسب های دور آی سی را تراشید .

بر روی قطعات روی برد مایعی به نام فلکسی می ریزند تا هوای گرم خروجی از هیتر، سطح قطعات را نسوزاند وهمچنین سبب چسباندن آسانتر قطعات روی برد می شود.خمیر فلکسی نیز همین کار را با چسبندگی بیشتر انجام می دهد.

سیم لحیم سیمی از جنس آلیاز قلع می باشد که برای ثابت کردن پایه های قطعات الکترونیکی روی برد به کمک هویه از آن استفاده می شود.

روغنی که برای چسباندن قلع به نقطه مورد نظر به کار می رود روغن لحیم نام دارد.

جهت برداشتن قلع های اضافی از سیم قلع کشی و یا  قلع کش پمپی استفاده می شود. میکروسکوپ یا ذره بین نیز برای انجام کارهای دقیق حتما مورد نیاز می باشد.

باز کردن برای تعمیر موبایل:

برای باز و بسته کردن موبایل علاوه بر اینکه نیاز داریم که از انواع پیچ گوشتی ها در سایز ها و شماره های گوناگون استفاده کنیم وسیله مثلثی شکلی به نام باز کننده قابل یا Opening Tools وجود دارد که بسیار مورد استفاده می باشد.

چند نمونه ازپیچ گوشی ها  معرفی می شود که می توانید از فروشگاه دیجیکو خرید نمایید.

پیچ گوشتی ۴۶ قطعه حرفه ای مدل ۹۱۵۲

پیچ گوشتی ۳۲ قطعه حرفه ای مدل ۹۱۷۲

پیچ گوشتی ۳۵ قطعه حرفه ای مدل ۹۱۵۳

پیچ گوشتی ۵۰ قطعه حرفه ای مدل ۹۱۷۱ 

در مقالات بعدی راجب تعمیرات موبایل مقاله های بیشتری در فروشگاه دیجیکو ارئه می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *