سوئیچ

سوئیچ KVM دیدگاه خود را بنویسید

سوئیچ KVM :

سوئیچ KVM (با KVM که اختصار برای “صفحه کلید، ویدئو و ماوس” است) یک دستگاه سخت افزاری است که به کاربر امکان کنترل چندین کامپیوتر از یک یا چند  مجموعه از صفحه کلید، مانیتور ویدیو و موش را می دهد. اگر چه چندین کامپیوتر به KVM متصل می شوند، معمولا تعداد کمی از رایانه ها می توانند در هر زمان خاص کنترل شوند. دستگاه های مدرن نیز توانایی به اشتراک گذاری لوازم جانبی دیگر مانند دستگاه های USB و صدا را اضافه کرده اند.

انواع سوئیچ KVM :

با محبوبیت صفحه کلید USB-USB، ماوس و دستگاه های I / O هنوز رایج ترین دستگاه های متصل به سوئیچ KVM هستند. کلاس های سوئیچ های KVM که مورد بررسی قرار می گیرند، بر اساس انواع مختلف فن آوری های اصلی بر مبنای چگونگی سوئیچ KVM دستگاه های I / O USB شامل صفحه کلید، موش، صفحه نمایش لمسی و غیره (USB-HID = دستگاه USB Human Interface )

KVM بر اساس هاب USB :
همچنین سوئیچ KVM شمارش نامیده می شود، یک دستگاه USB وصل شده / مشترک باید هر بار که KVM به یک سیستم / پورت هدف دیگر متصل می شود، از طریق فرایند کامل (شمارش USB) انجام شود. تعویض به پورت های مختلف به همان طریقی است که شما به طور فیزیکی باید یک دستگاه USB را به سیستم مورد نظر خود وصل کنید و آن را جدا کنید.
شبیه سازی KVM USB :
پورت های اختصاصی USB کنسول اختصاص داده شده به تقلید از مجموعه های خاصی از صفحه کلید USB یا اطلاعات کنترل سوئیچ موش به هر سیستم متصل / هدفمند است. شبیه سازی USB یک عمل جابجایی سریع و قابل اعتماد را فراهم می کند که باعث می شود کلید های میانبر صفحه کلید و سوئیچ موشی امکان پذیر باشد. با این حال، این کلاس سوئیچ KVM فقط از شبیه سازی های عمومی استفاده می کند و در نتیجه تنها قادر به پشتیبانی از ساده ترین کلیدهای صفحه کلید و ویژگی های ماوس است.
نیمه DDM KVM USB:
پورت های کنسول اختصاصی USB با تمام USB-HID ها (از جمله صفحه کلید و ماوس) کار می کنند، اما حضور همزمان دستگاه ها را به طور همزمان برای تمام سیستم های هدفمند حفظ نمی کند. این کلاس KVM از تکنولوژی DDM (Mapping Device Dynamic) استفاده می کند.
DDM USB KVM:
پورت های کنسول اختصاصی USB با تمام USB-HID ها (از جمله صفحه کلید و ماوس) کار می کنند و دستگاه های متصل را به طور خاص وظیفه و ویژگی های هر سیستم متصل / هدفمند را حفظ می کنند. این کلاس سوئیچ KVM محدودیت های ناامید کننده یک KVM کلاس USB امولاتور را با تقلید از شخصیت های واقعی دستگاه های متصل به طور همزمان به تمام کامپیوترها برطرف می کند. این بدان معنی است که شما هم اکنون می توانید از کلیدهای عملکرد، چرخ ها، دکمه ها و کنترل های که معمولا در صفحه کلید و موش های مدرن یافت می شود استفاده کنید.

سوئیچ KVM یک دستگاه سخت افزاری است که در مراکز داده استفاده می شود، که امکان کنترل چندین کامپیوتر از صفحه کلید، مانیتور و ماوس (KVM) را می دهد. این سوئیچ پس از آن اجازه می دهد تا پرسنل مرکز داده متصل به هر سرور در قفسه. یک مثال معمول از استفاده در منزل این است که استفاده از صفحه کلید کامل، موس و مانیتور کامپیوتر خانگی را با یک دستگاه قابل حمل مانند لپ تاپ، رایانه لوحی یا PDA یا کامپیوتر با استفاده از یک سیستم عامل دیگر فعال کنید.

سوئیچ های KVM روش های مختلف اتصال کامپیوتر را ارائه می دهند. بسته به محصول، سوئیچ ممکن است اتصالات بومی بر روی دستگاه داشته باشد که در آن کابل کلاسی استاندارد، مانیتور و موس می تواند متصل شود. یکی دیگر از روش ها برای داشتن یک DB25 یا یک اتصال مشابه است که اتصالات جمع شده در سوئیچ را با سه کابل صفحه کلید، مانیتور و موس به کامپیوترها متصل می کند. بعدها، با یک کابل اختصاصی KVM جایگزین شد که کابلهای صفحه کلید، ویدئو و موس را در یک کابل تکمیلی پیچیده تکمیل کرد. مزیت آخرین روش این است که کاهش تعداد کابل بین سوئیچ KVM و کامپیوترهای متصل شود. ضرر و زیان هزینه این کابل ها است.

روش تعویض از یک کامپیوتر به دیگری بستگی به سوئیچ دارد. سوئیچ های اصلی محیطی (Rose، حدود 1988) از یک سوئیچ دوار استفاده می کردند در حالی که سوئیچ های فعال الکترونیکی (Cybex، حدود 1990) از دکمه های فشار در دستگاه KVM استفاده می کردند. در هر دو مورد، KVM عملکرد بین رایانه های مختلف و صفحه کلید، مانیتور و ماوس کاربران (کنسول کاربر) را هماهنگ می کند.

پهنای باند ویدیو:
درحالیکه سوئیچ های HDMI و DVI تولید شده است، VGA هنوز هم رایج ترین ویدیو با استفاده از سوئیچ های KVM است، اگر چه بسیاری از سوئیچ ها در حال حاضر با اتصالات DVI سازگار است. سوئیچ های آنالوگ را می توان با ظرفیت های مختلف برای پهنای باند ویدیو ساخته، که بر هزینه و کیفیت واحد واحد تأثیر می گذارد. سوئیچ معمولی مصرف کننده دارای پهنای باند 200 مگاهرتزی می باشد که اجازه می دهد قطعنامه های با وضوح بالا در 60 هرتز باشد.

برای تصویر آنالوگ، وضوح و میزان بازنشانی عوامل اصلی در تعیین میزان پهنای باند مورد نیاز برای سیگنال است. روش تبدیل این عوامل به نیازهای پهنای باند نقطه ای از ابهام است، بخشی به دلیل آن است که وابسته به طبیعت آنالوگ و وضعیت سخت افزار است. همان قطعه تجهیزات ممکن است به علت تخریب بیشتر سیگنال منبع، نیاز به پهنای باند بیشتری داشته باشد. اکثر فرمول های تبدیل تلاش می کنند تا مقدار پهنای باند مورد نیاز، از جمله حاشیه ایمنی، را تقریبی مقایسه کنند. به عنوان یک قاعده کلی، مدار سوئیچ باید تا سه بار پهنای باند مورد نیاز مشخصات اصلی سیگنال را فراهم کند، زیرا این اجازه می دهد تا اکثر موارد از دست دادن سیگنال خارج از محدوده سیگنال مربوط به کیفیت تصویر باشد.

به عنوان نمایشگرهای مبتنی بر CRT به میزان بازخوانی برای جلوگیری از نوردهی بستگی دارند، به طور کلی نیازمند پهنای باند بیشتری نسبت به نمایشگرهای صفحه تخت قابل مقایسه هستند.


KVM سوئیچ 4 پورت HDMI+USB (مارک CKL)


 

مانیتور:
یک مانیتور از DDC و EDID استفاده می کند، از طریق پین های خاص منتقل می شود تا خود را به سیستم شناسایی کند. سوئیچ های KVM ممکن است راه های مختلفی برای مدیریت این انتقال داده ها داشته باشند:

 سوئیچ KVM فاقد مدار برای اداره این داده ها است و مانیتور به سیستم قابل مشاهده نیست. سیستم ممکن است یک مانیتور عمومی را متصل کرده و پیش فرض به تنظیمات امن باشد. ممکن است نیاز به رزولوشن بالاتر و رزولوشن بالا از طریق درایور ویدیو به صورت دستی به عنوان یک احتیاط احتیاطی باز شود. با این حال، برنامه های کاربردی خاص (به خصوص بازی ها) که به بازیابی اطلاعات DDC / EDID بستگی دارد، قادر به عملکرد صحیح نخواهند بود.
جعلی: سوئیچ KVM اطلاعات مربوط به DDC / EDID خود را تولید می کند که ممکن است یا ممکن است برای مانیتور متصل باشد. در صورت عدم سازگاری بین مشخصات KVM و مانیتور، مانند عدم توانایی انتخاب قطعنامه مورد نظر، ممکن است مشکلات ایجاد شود.
گذر از طریق: سوئیچ KVM تلاش می کند ارتباط بین مانیتور و سیستم شفاف باشد. با این وجود، ممکن است این کار را در موارد زیر انجام ندهد:
ایجاد رویدادهای داغ پلاگین شناسایی (HPD) برای ورود یا حذف مانیتور در هنگام تعویض و یا عدم وجود حالت های قدرت مانیتور – ممکن است OS را مجددا شناسایی مانیتور و تنظیم مجدد وضوح و نرخ تازه کردن یا مانیتور را وارد کنید یا خروج از حالت صرفه جویی در انرژی؛
عبور و یا تغییر دستورات MCSS – ممکن است منجر به اشتباه صفحه نمایش یا کالیبراسیون رنگ نامناسب شود.
دستورالعمل های مایکروسافت توصیه می کنند که سوئیچ های KVM هر ترافیک I2C را بین مانیتور و رایانه های شخصی میزبان تغییر دهند و رویدادهای HPD را پس از تغییر به پورت دیگر در حالی که حفظ سیگنال بدون سر و صدا در پورت های غیر فعال انجام نمی شود.

سوئیچ های غیر فعال و فعال (الکترونیکی):

سوئیچ های KVM در اصل منفعل بودند، دستگاه های مکانیکی مبتنی بر سوئیچ های چند قطبی و برخی از ارزان ترین دستگاه های موجود در بازار هنوز از این تکنولوژی استفاده می کنند. سوئیچ های مکانیکی معمولا یک دکمه دوار برای انتخاب میان رایانه ها دارند. KVM ها به طور معمول اجازه می دهد تا دو یا چهار رایانه را به اشتراک بگذاریم، با حدود عملی حدود دوازده ماشین که توسط محدودیت های موجود در تنظیمات سوئیچ اعمال می شوند. طرح های سخت افزاری مدرن از الکترونیک فعال به جای ارتباطات فیزیکی سوئیچ با امکان کنترل بسیاری از رایانه ها در ستون فقرات سیستم رایج استفاده می کنند.

یکی از محدودیت های سوئیچ های مکانیکی مکانیکی این است که هر کامپیوتر که در حال حاضر توسط سوئیچ KVM انتخاب نشده، صفحه کلید یا ماوس را به آن متصل نمی کند. در عملکرد عادی این یک مشکل نیست، اما در حالی که دستگاه بوت شدن است، تلاش خواهد کرد تا صفحه کلید و ماوس خود را شناسایی کند و یا با یک پیکربندی ناخواسته (به عنوان مثال mouseless) بوت شود یا بوت شود. به همین ترتیب، عدم تشخیص مانیتور ممکن است منجر به کاهش سرعت رایانه با وضوح پایین مانند (معمولا) 640×480 شود. بنابراین، سوئیچ های مکانیکی مکانیکی ممکن است برای کنترل دستگاههایی که ممکن است به صورت خودکار مجددا راه اندازی شوند (مثلا پس از قطع برق) نامناسب باشد.

جایگزین های نرم افزاری:
جایگزین های نرم افزاری برای برخی از قابلیت های سوئیچ سخت افزاری KVM مانند Multiplicity، Director Input و Synergy وجود دارد که سوئیچینگ در نرم افزار و ورودی بیش از اتصالات شبکه استاندارد است. این مزیت را دارد که تعداد سیمهای مورد نیاز را کاهش دهد. تعویض صفحه لبه اجازه می دهد تا ماوس بر روی هر دو مانیتور دو کامپیوتر عمل کند.

دستگاه KVM از راه دور
دو نوع از دستگاه های KVM از راه دور وجود دارد که بهترین آنها را می توان به عنوان راه دور محلی و KVM بیش از IP توصیف کرد.

از راه دور محلی (شامل KVM از طریق USB)
طراحی دستگاه KVM از راه دور به کاربران اجازه می دهد تا از کنسول های کاربر (صفحه کلید، مانیتور و ماوس) کنترل کامپیوتر را تا 1000 فوت (300 متر) دور از کنترل داشته باشند. آنها همیشه به اتصال کابل مستقیم از کامپیوتر به سوئیچ KVM به کنسول نیاز دارند و شامل پشتیبانی از کابل کشی رده 5 استاندارد بین رایانه ها و کاربران متصل شده توسط دستگاه سوئیچ می باشد. در مقابل، دستگاه های KVM USB قادر به کنترل دستگاه های کامپیوتری با استفاده از ترکیبی از کابل های USB، صفحه کلید، موس و مانیتور تا 5 متر (16 فوت) می باشند.

در ادامه به معرفی چندنمونه از سوئیچ KVM می پردازیم:

KVM سوئیچ ۴ پورت HDMI+USB (مارک CKL):

کی وی ام سوییچ CKL برای اتصال چهار کیس و یا سه کیس و یک DVR به یک مانیتور با کیبرد و موس مشترک استفاده میگردد.سوییچ کی وی ام  قابلیت سوییچ دستی و اتوماتیک را دارا میباشد البته توجه داشته باشید موس و کیبرد مشترک به هنگام اتصال چهار کیس امکان پذیر است . سوییچ ۴پورت با بدنه فلزی و بالاترین کیفیت ساخت در بازار عرضه شده است. برق تامین این kvm بوسیله ادابتور ۵ ولت تامین میشود .سوییچ ckl دارای ۴ پورت HDMIورودی و ۴ پورت USB ورودی  که به چهار کیس و یا DVR متصل میگردد. همچنین دارای ۱ پورت HDMI خروجی میباشد که به هنگام سوییچ کردن تصویر را بر روی تلویزیون و یا مانیتور سوییچ میکند . موس و کیبرد بوسیله ۴ پورت ورودی USB به KVM متصل گردیده که وظیفه به اشتراک گذاری را بر عهده دارد. ورژن پورت HDMI سوییچ یو اس بی  ۱٫۳ میباشد و قابلیت پشتیبانی فرکانس ۴۸۰P/720P/1080i/1080P/1920*1200/ را دارد.


 


 

KVM سوئیچ ۲ پورت HDMI+USB (مارک CKL):

کی وی ام سوییچ CKL برای اتصال دو کیس و یا یک کیس و یک DVR به یک مانیتور با کیبرد و موس مشترک استفاده میگردد.سوئیچ کی وی ام  قابلیت سوییچ دستی و اتوماتیک را دارا میباشد البته توجه داشته باشید موس و کیبرد مشترک به هنگام اتصال دو کیس امکان پذیر است . سوئیچ ۲پورت  با بدنه فلزی و بالاترین کیفیت ساخت در بازار عرضه شده است. برق تامین این kvm بوسیله ادابتور ۵ ولت تامین میشود . سوئیچ یو اس بی دارای ۲ پورت HDMI ورودی و ۲ پورت USB ورودی  که به دو کیس و یا DVR متصل میگردد. همچنین دارای ۱ پورت HDMI خروجی میباشد که به هنگام سوییچ کردن تصویر را بر روی تلویزیون و یا مانیتور سوییچ میکند . موس و کیبرد بوسیله ۲ پورت ورودی USB به KVM متصل گردیده که وظیفه به اشتراک گذاری را بر عهده دارد. ورژن پورت HDMI کی وی ام سوییچ ۱٫۳ میباشد و قابلیت پشتیبانی فرکانس ۴۸۰P/720P/1080i/1080P/1920*1200/ را دارد. 

سوئیچ ۸ پورت HDMI ونوتولینک:

این دستگاه مبدل می تواند با بالاترین کیفیت فول اچ دی ۱۰۸۰P هشت عدد ورودی HDMI را دریافت نموده و همگی آن‌ها را به صورت یک خروجی پورت اچ دی ام آی تبدیل نمایید. برای نمونه شما هشت دستگاه در خانه دارید که دارای خروجی اچ دی ام آی هستند و هرهشت این دستگاه ها ( مثلا PS3 و DVD پلیر و رسیور ماهواره و گیرنده دیجیتال ) باید به تلویزیون LCD یا LED شما متصل شوند. 

KVM سوئیچ ۲ پورت PS2 اتوماتیک (مارک فرانت):

سوئیچ کی وی ام فرانت برای اتصال دو کیس و یا یک کیس و یک DVR به یک مانیتور با کیبرد و موس مشترک استفاده میگردد. سوئیچ کی وی ام  قابلیت سوییچ دستی و اتوماتیک را دارا میباشد .دارای دو عدد کابل در حدود ۱ متر میباشد که از خوده KVM بیرون امده و متصل به KVM میباشدو این اتصال یکسر از بوجود امدن تصویر بد و نویز دار جلوگیری مینماید. سوئیچ KVM دارای یکسال گارانتی فرانت میباشد. از ویژگی مهم این سوئیچ KVM میتوان به داشتن گارانتی کابل نیز اشاره نمود. چون ۹۹ درصد ازسوئیچ  KVM های موجود در بازار دارای گارانتی بدون شامل شدن کابل میباشند.


 


 

سوئیچ های KVM دارای انواع مختلفی می باشند که شما می توانید اصل سوئیچ های KVM را از فروشگاه دیجیکو خرید کنید.

با مشاهده ویدئو زیر با کارایی بیشتر سوئیچ های KVM آشنا شوید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *