ویدئووال

ویدیووال دیدگاه خود را بنویسید

 ویدیووال  :

ویدیووال در واقع نمایشگری بزرگ شامل یک سری از پروژکتورها یا نمایشگرها است که به صورت یکپارچه و به عنوان سیستمی منسجم (یک مانیتور) عملیات پردازش را انجام می‌دهد. از آنجایی که در یک ویدیووال چند مانیتور باهم ترکیب شده‌اند تا یک تصویر را تشکیل دهند، معمولاً تصویر ایجادشده توسط ویدیووال در مقایسه با یک مانیتور مجزا، سایز خیلی بزرگتر و رزولوشن پیکسل بهتری دارد.

ویدیووال‌ها برای نمایش تصاویر بزرگ به طور هم‌زمان گزینه ایده‌آلی هستند و توانایی جوابگویی به چند کامپیوتر یا منابع ویدیویی را نیز دارند. همان گونه که گویا است، یک ویدیووال معمولا فضایی از یک دیوار را احاطه می‌کند. ویدیووال ها می‌توانند تصاویر دریافتی را با رزولوشن اصلی پخش کنند یا اندازه آن را بزرگ و کوچک کنند. یک ویدیووال می‌تواند از ترکیب 2، 4 ،9 یا حتی 100 مانیتور تشکیل شود.

ویدیووال در واقع نمایشگری بزرگ شامل یک سری از پروژکتورها یا نمایشگرها است که به صورت یکپارچه و به عنوان سیستمی منسجم (یک مانیتور) عملیات پردازش را انجام می‌دهد. از آنجایی که در یک ویدیووال چند مانیتور باهم ترکیب شده‌اند تا یک تصویر را تشکیل دهند، معمولاً تصویر ایجادشده توسط ویدیووال در مقایسه با یک مانیتور مجزا، سایز خیلی بزرگتر و رزولوشن پیکسل بهتری دارد. ویدیووال‌ها برای نمایش تصاویر بزرگ به طور هم‌زمان گزینه ایده‌آلی هستند و توانایی جوابگویی به چند کامپیوتر یا منابع ویدیویی را نیز دارند. همان گونه که گویا است، یک ویدیووال معمولا فضایی از یک دیوار را احاطه می‌کند. ویدیووال ها می‌توانند تصاویر دریافتی را با رزولوشن اصلی پخش کنند یا اندازه آن را بزرگ و کوچک کنند. یک ویدیووال می‌تواند از ترکیب 2، 4 ،9 یا حتی 100 مانیتور تشکیل شود.

کارایی ویدئو وال:

ویدیووال‌ها برای نمایش اطلاعات از تعداد زیادی ورودی، به صورتی که به راحتی توسط همه افراد در فضای مورد نظر قابل رویت باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان نمونه می‌توان به مرکز عملیاتی شبکه Network Operation Center یا یک اتاق کنترل و فرمان Control & Command Room اشاره کرد.

ویدیووال‌ها برای تأثیر عمیق و جلب نظر با ایجاد تصاویر بزرگ در لابی‌ها، ایستگاه‌های قطار، مراکز خرید یا دیگر مکان‌های عمومی، در ساین‌ایج‌های دیجیتال نیز استفاده می‌شوند. ویدیووال‌ها به‌وسیله شرکت‌های بزرگ با مقاصد اقتصادی و برای کاهش قابل‌ توجه مخارج، پیاده‌سازی می‌شوند. پیشرفت و ارتقا نمایشگرها و پروژکتورها و همچنین تکنولوژی‌های پردازش ویدیو، منجر به ادغام هرچه بیشتر نمایشگرها به عنوان ویدیووال و نصب و راه‌اندازی رنج وسیع‌تری از آنها شده است. نمایشگرهای ویدیووال، کیوب‌های پروژکتور، نمایشگرهای LED و LCD در تشکیل ویدیووال‌ها استفاده می‌شوند. کیوب‌های پروجکشن، ماژولار هستند و برای مونتاژ ساختار ویدیووال ساخته شده‌اند و دارای این مزیت هستند که برای حفظ یکپارچگی تصویر دارای لبه باریک هستند. همچنین BACK PROJECTION ها برای جاسازی در فریم‌های ویژه طراحی شده‌اند. امروزه با پیشرفت پنل‌های LCD و LED مانیتورهای ویدیووال به سرعت جایگزین کیوب‌ها و پروژکتورها می‌شوند. این مانیتورها دارای قاب باریک هستند و تقریبا تصویر یکپارچه ارائه می‌دهند؛ به همین جهت از لحاظ نمایش تصویر با کیوب‌ها قابل مقایسه هستند. همچنین مصرف توان در مانیتورهای ویدیووال بسیار پایین است. به همین دلیل هزینه نهایی در سیستم‌های ویدیووال کاهش می‌یابد. نمایشگرهای ویدیووال، بعضاً دارای پردازنده داخلی هستند که می‌توان به وسیله آنها تصویر دلخواه را با نسبت دلخواه روی هریک از مانیتورها نمایش داد. پردازش در نمایشگرهای LCD ممکن است شامل جبران گپ ایجاد شده توسط لبه‌های نمایشگر باشد که مانع از انفصال تصویر کلی می‌شود. پردازنده‌های ماژولار و مبتنی بر سخت‌افزار فراصنعت در مقایسه با پردازنده‌های داخلی نمایشگرها، برای سیستم کلی انعطاف‌پذیری بیشتری دارد. این کنترلر ورودی منابع مختلف را پشتیبانی کرده و فرمت‌های مختلف سیگنال را می‌پذیرد. پروسسور ویدیووال دارای ظرفیت و پهنای باند وسیع برای پردازش رنج وسیعی از منابع مختلف به طور هم‌زمان است و به صورت مجزا و بهینه از آنها بهره‌برداری می‌کند. زمانی که پنجره‌های تصاویر در حال نمایش نسبت به نیاز کاربر جابجا می‌شوند یا اندازه آنها و نحوه چینش آنها در کنار هم تغییر می‌کند، به طور حتم یک پردازنده ویدیووال لازم است. پروسسور ویدیووال معمولا شامل نرم افزار کنترل است که به کاربر امکان ایجاد چینش دلخواه با قرار دادن و تغییر اندازه پنجره ها در هر جای ویدیووال را می‌دهد و بعد ورودی‌ها را به آنها منتقل می‌کند. این صفحات می‌توانند به عنوان پیش نمایش ذخیره شوند تا کاربر بتواند در هر زمانی آنها را از نرم افزار کنترل پروسسور یا سیستم کنترل AV بازخوانی کند.

 عملکرد بدون وقفه و پخش تصویر با کیفیت:
به دلیل اینکه ویدیووال‌ها معمولاً بزرگ و در مرکز توجه هستند، تصاویر آنها باید همیشه روشن و واضح بوده و محتوا باید به آسانی قابل رویت باشد. پردازش ویدیووال باید بدون توجه به میزان بار ورودی به صورت ثابت و کامل اجرا شود. همچنین نرخ فریم اصلی تصاویر متحرک را ثابت نگه دارد و جزئیات تصاویری که شامل نوشته و طراحی گرافیکی است، حفظ کند. همچنین پروسسور ویدیووال باید به درخواست‌های کاربر بدون تأخیر پاسخ دهد، حتی زمانی که درحال رسیدگی به رنج وسیعی از سیگنال ورودی و خروجی است.

 قابلیت اطمینان:
یک ویدیووال باید به طور مداوم و در طول زمان قابل اطمینان باشد. این مسئله زمانی که پردازنده در محیط‌های پرمخاطره نصب می‌شود، پررنگ‌تر می‌شود. هر گونه عملیات تعمیر و نگهداری که ممکن است شامل تعویض قسمت‌های مختلف سیستم باشد، باید به بهترین شکل انجام شده و ضمن انجام این پروسه ، عملکرد سیستم مختل نشود.

 امکان دسترسی کاربر :

ویدیووال‌ها پیچیده‌ترین نوع سیستم‌های AV هستند که باید نصب و تنظیم شوند. کاربر نهایی ممکن است کمترین اطلاعات از ویدیووال و نحوه عملکرد آن را داشته باشد، به همین دلیل آموزش افراد پس از نصب و همچنین استفاده از نرم افزار کنترل مدیریت ویدیووال ساده بسیار مهم و حیاتی است. شرکت فراصنعت با بهره‌گیری از کنترلر سخت‌افزاری Tricolor و نرم‌افزار ساده و کاربردی تمام نیازهای فوق را برای مشتریان خود برآورده ساخته است.

نحوه ای ایجاد یک ویدئو وال:

برای ایجاد یک دیوار ویدئو چهار صفحه ای با چهار ورودی HD ویدئویی، کنترل کننده دیجیتال و ماتریس دیواری 4K-Wall کاملا ساده است پلاگین و بازی سخت افزاری با رزولوشن 4K باور نکردنی است.  در روش های متعدد، با ترکیب توانایی های کنترل کننده سخت افزاری دی وی دی و یک ماتریس، قابلیت های منحصر به فرد را فراهم می کند. این 4K-Wall HDCP سازگار است.


ویدئو وال


کاربران می توانند یک تصویر بزرگ را روی چهار صفحه نمایش بکشند، یک ورودی برای هر صفحه نمایش ارسال کنند، چهار تصویر را به هر صفحه ارسال کنند یا یک عکس ایجاد کنند صفحه نمایش تصویر در تصویر قابل تنظیم است. شما حتی می توانید تصاویر را برای هیجان انگیز پیکربندی های صفحه نمایش 4K-wall کیفیت تصویر فوق العاده HD، و همچنین خروجی صوتی دیجیتال بر روی HDMI ، همانطور که همه محتوا وجود دارد گزینه های مدیریت به راحتی از طریق واحد کنترل دیوار دیواری 4K-Wall کنترل می شوند. 

4K-Wall دارای ویژگی یکپارچه وب سرور است، به کاربران اجازه می دهد پیکربندی دیوار ویدئو از هر نقطه آنها می تواند به اینترنت متصل شود این برنامه وب کاربر پسند به کاربران تمام تنظیمات ویدیویی موجود در جعبه را می دهد، اما از طریق آن دسترسی از راه دور. بدین معناست که کاربران می توانند روش پیکربندی 4K Wall را که بهترین زمان برای هر زمان مناسب آنها است، انتخاب کنند.

VIDEO WALL MODE:

کاربران می توانند هر یک از چهار ورودی HD را انتخاب کنند و تصویر را در چهار تصویر انجام دهند صفحه نمایش HD (پیکربندی 2×2). با وضوح صفحه 1920×1080، کاربران می توانند یک تصویر خیره کننده ایجاد کنند صفحه نمایش دیجیتال تصویر 4K.


ویدوئو وال


 

حالت منفرد:

کاربران می توانند از قابلیت های ماتریس کامل با مسیریابی هر یک از چهار استفاده کنند ورودی HD به هر یک از چهار صفحه HD، با رزولوشن پشتیبانی تا 1920×1080 در هر صفحه


ویدئو وال


 

QUAD MODE:

کاربران می توانند هر صفحه را به چهار بخش تقسیم کند با هر چهار ورودی که در هر کدام بازی می کنند صفحه نمایش کاربران می توانند هر صفحه را در مکان های مختلف قرار دهند، و همچنین ماتریس 4K-Wall را افزایش می دهد .


ویدئو وال


MODE PIP:

کاربران می توانند نمایش تصویر در تصویر (PiP) را در هر صفحه با استفاده از چهار ورودی، با یک منبع بزرگ HD و سه منبع همراه PiP همراه با آن.


ویدوئو وال


تمام عملکرد توابع 4K-Wall از طریق نمایش صفحه نمایش (OSD) کنترل می شود. OSD به کاربران امکان انعطاف پذیری و سهولت را می دهد هنگام تماشای دیوار ویدیو خود مدیریت کنید. به سادگی با انتخاب از منوی SmartAVI، پیکربندی 4K-Wall  است بدون هیچ زحمتی، بدون هیچ صفحه نمایش اضافی و یا کامپیوتر مورد نیاز برای ایجاد تغییرات. کاربران همچنین می توانند OSD را اداره کنند از راه دور IR. کنترل RS-232 نیز پشتیبانی می شود.


ویدوئو وال


استفاده از وئویو وال :
یک ویدیووال به طور معمول احتیاج به سرمایه‌گذاری ویژه دارد، زیرا در واقع گرانترین بخش سیستم AV محسوب می‌شود. درحالی که ویدیووال در کل نقش یک نمایشگر را دارد، این نکته همیشه حائز اهمیت است که ویدیووال یک سیستم است نه فقط یک دستگاه. پروسسور ویدیووال جزء اصلی ویدیووال محسوب می‌شود که درعین‌حال بیشترین سهم از هزینه ایجاد یک سیستم ویدیووال را شامل می‌شود. پروسسورها امکانات معمول در SCALER های قدیمی را پشتیبانی می‌کنند، ولی ورودی و خروجی بیشتر و توانایی پردازش بیشتری دارند. اضافه شدن ورودی و خروجی‌های متعدد، مستلزم افزایش و بهبود ابعاد و توانایی پردازش کردن و تولید تصویر بهتر است که ارزش بیشتری برای سیستم‌های AV به ارمغان می‌آورد. یک طراح مبتدی ممکن است به استفاده از روش دیگری برای پخش تصاویر بزرگتر یا پخش چند تصویر به صورت هم‌زمان، علاقه داشته باشد. یکی از این روش‌ها استفاده از پروژکتور به جای ویدیووال یا چندین مانیتور معمولی و مجزا به جای ویدیووال است. به هر حال، یک ویدیووال نسبت به روش‌های دیگر مزایای بسیاری دارد.

در ادامه به معرفی چند نمونه از کالاهایی که برای این فناوری ساخته شده اند ودر فروشگاه دیجیکو ارئه شده است می پردازیم:

ویدئو وال ۴ پورت HDMI با کیفیت ۱۰۸۰P مارک فرانت :

ویدئو وال یک ابر نمایشگر است که تصویر یک دستگاه مثل نوت بوک و یا کامپیوتر ، PS4، XBOX و … را به ۴ قسمت تقسیم نموده به طوری که این ۴ قسمت در کنار هم مکمل همدیگر میباشند و تشکیل یک تصویر واحد را میدهند. ویدئو وال مارک فرانت دارای ۱ ورودی و ۴ خروجی HDMI میباشد. ویدئو وال ۱ به ۴ فرانت  با بالاترین کیفیت عرضه میگردد و قابل مقایسه با نمونه های مشابه نمیباشد.


ویدئو وال 4 پورت HDMI با کیفیت 1080P مارک فرانت


 

سوئیچ کنترلر ویدئو وال ۴ پورت HDMI با کیفیت ۱۰۸۰p + ریموت (مارک فرانت):

یکی از تخصصی ترین دستگاههای الکترونیکی انتقال تصویر به صورت جداگانه دستگاه سوئیچ کنترلر ویدئو وال ۴ پورت HDMI با کیفیت ۱۰۸۰p + ریموت (مارک فرانت) میباشد . سوئیچ کنترلر فرانت دارای ۱۱ پورت شامل (لن-وی جی ای- اچ دی ام ای- سریال- پورت ایو ایکس-پورت سونی-یو اس بی-) میباشد .وظیفه اصلی اینسوئیچ کنترلر  اتصال و انتقال تصاویر از پورت ورودی وی جی ای و سونی و اچ دی ام ای  به ۴ تلویزیون با تصاویری مجزا میباشد. بدین گونه که میتوانید یک تصویر  را به صورت ۴ قسمت جداگانه در هر تلویزیون و یا مانیتور نشان دهید. .

Scaler جاسازی شده از سیگنال های ورودی سیگنال ها را برای تطبیق با رزولوشن مادری مانیتور، صفحه نمایش صفحه نمایش تخت، پروژکتور و تنظیمات خروجی انتخابی کاربر تا ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ تنظیم می کند. تمام عملیات و کنترل را می توان از طریق IR، Ethernet و RS-232 انجام داد. تلویزیون دیواری HDMI به طور گسترده ای در KTV، هتل ها، بارها، مراکز تفریحی، مراکز خرید، سینماهای فروشگاه های تلویزیونی، نمایش محصولات، تبلیغات رسانه ای، ساختمان، آموزش و پرورش، فروشگاه مارک ها، فرودگاه ها، مترو و غیره استفاده می شود.


 


 

اصل این کالا ها را از فروشگاه دیجیکو خرید نمایید.

در ویدئو زیر می توانید طریقه نسب این ویدئو وال ها وکارایی آن را شماهده کنید:


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *