چگونه برد وای فای را کاهش دهیم دیدگاه خود را بنویسید

برای بسیاری از کاربران امنیت سیستم‌های WiFi و بیسیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هر فرد دارای یک لپ تاپ یا گوشی موبایل می‌تواند به یک اینترنت WiFi محافظت نشده دسترسی داشته و علاوه بر استفاده، با آن به انجام امور غیرقانونی بپردازد که در هر دو صورت برای صاحب اینترنت هزینه‌ی فراوانی به دنبال خواهد داشت. حفاظت از رمز عبور، رمزگذاری WiFi و فایروال روتر اینترنت همگی در حفاظت از اتصال اینترنت نقش موثری دارند. علاوه بر این‌ها کاهش برد وای فای نیز برای به حداقل رساندن انتشار امواج به خارج از خانه در حفظ امنیت آن موثر است.

کاهش برد وای فای WiFiمراحل کاهش برد وای فای

  • برای کاهش برد WiFi ابتدا رنج برد سیگنال‌های ارسالی روتر یا مودم وایرلس خود را به وسیله‌ی نمایش قدرت سیگنال لپ تاپ یا گوشی موبایل خود، در حالی که در اطراف خانه و حیاط خود راه می‌روید، بررسی کنید. میزان سیگنال وایرلس در نوار بالای صفحه اصلی موبایل و نوار پایین لپ تاپ مشاهده می‌شود. با این کار یک برآورد ذهنی از منطقه تحت پوشش شبکه وای فای خود بدست خواهید آورد.
  1. روتر یا مودم خود را در مکان‌های مختلفی قرار دهید. معمولا بهترین مکان برای محدود کردن دامنه سیگنال وایرلس مرکز خانه یا آپارتمان است. مکان‌های مختلف خانه را برای کاهش برد وای فای خود آزمایش کنید.
  2. تغییر جهت آنتن مودم وایرلس. جهت آنتن‌ها را در خلاف همسایه خاص یا خیابان قرار دهید. موقعیت‌های مختلف آنتن را تا کاهش محدوده پوشش وایرلس آزمایش کنید. اگر روتر یا مودم شما مجهز به 2 آنتن است، با جدا کردن یکی از آن کاهش برد وای فای قابل توجهی خواهید داشت. البته توجه داشته باشید که برای این کار آنتن‌های مودم شما باید قابل جدا شدن (پیچی) باشد. برای مودم‌های 3 آنتن نیز می‌توانید با حذف 2 آنتن محدوده پوشش WiFi خود را کاهش دهید.
  3. کاهش قدرت وایرلس. یکی دیگر از راه‌های کاهش برد وای فای مودم، کاهش قدرت رادیویی آن است. اکثر روتر مودم‌های وایرلس دارای یک تنظیم قدرت رادیویی هستند. با کاهش این مقدار می‌توانید برد WiFi خود را کاهش دهید. معمولا این مقدار در تنظیمات قسمت Wireless مودم با نام Transmit Power, Radio Power و در برخی نیز با عنوان Channel Width قابل دسترسی است. برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنما و دستورالعمل دستگاه خود مراجعه کنید.
  4. رنگ ضد WiFi. از دیگر روش‌های کاهش برد وای فای استفاده از رنگ‌های Anti-WiFi است. شما می‌توانید با رنگ کردن دیوارهای خارجی خانه سیگنال‌های خاص وایرلس را مسدود کنید. رنگ ضد وای فای شامل ذرات کوچک اکسید آلومینیوم آهن است که از عبور سیگنال‌های وایرلس و دیگر امواج رادیویی از داخل آن جلوگیری می‌کند. این عمل یک روش موثر در برابر نفوذ هکرها و جاسوسان است اما شاید به نوعی زیاده روی باشد!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *