کابل پرینتر 1

کابل پرینتر:

هنگام اتصال یک چاپگر به شبکه کسب و کار شما، مشترک ترین اتصال شامل استفاده از کابل برای اتصال چاپگر به طور مستقیم به یک کامپیوتر یا دیگر دستگاه شبکه است. بسته به نوع سنسور و سازنده تجهیزات سخت افزاری، کابل شما برای ایجاد این اتصال انتخاب می شود. رایانه های جدید ممکن است نیاز به سخت افزار اضافی یا یک آداپتور مخصوص برای ارتباط با پرینتر های سالم داشته باشند.

یو اس بی:
اکثر پرینترهای جدید حاوی یک پورت USB هستند، و کابل USB رایج ترین روش برای اتصال یک چاپگر به رایانه یا رایانه های شخصی شما است. بر خلاف سایر اتصالات که دارای پین هستند، اتصال USB صاف است و یا مستطیل یا مربع است. اتصالات USB معمولا ارتباطات با سرعت بالا بین دستگاه های متصل را فراهم می کند. مزیت اضافه یک اتصال USB این است که شما می توانید دستگاه را بدون نیاز به برق خاموش وصل کنید

دونمونه از کابل پرینترUSB که در فروشگاه دیجیکو ارائه شده است:

کابل پرینتر USB اورجینال مارک (فرانت) :

کابل پرینتر USB  سری B به USB سری A مارک فرانت با بالاترین کیفیت ساخت تولید شده است. کابل پرینتر USB با روکش مشکی رنگ از جنس PVC مقاوم  و ۴ رشته سیم ساخته شده از مس خالص ۹۹ درصد و با جریان عبوری بالا مناسب انواع پرینتر های تک کاره و پرینتر های ۴ کاره و انواع دستگاه های صنعتی میباشد. 

کابل پرینتر USB اورجینال ۱٫۵ متری به سفارش امازون :

کابل USB پرینتر به سفارش امازون  مناسب تمام پرینتر هایی که درگاه اتصال مربعی شکل دارند میباشد این کابل با روکش PVC و از جنس الیاژ مس به هنگام انتقال اطلاعات حتی کوچکترین تاخیر در ارسال اطلاعات ندارد. و برای پرینتر های ۴ کاره نیز مناسب میباشد.  کابل پرینتر USB اورجینال ۱٫۵ متری به سفارش امازوندر متراژ ۱٫۵ متری عرضه میگردد. 

موازی:
بسیاری از چاپگرهای قدیمی تر به یک کابل اتصال موازی 25 پین بزرگ متصل می شوند تا با سخت افزار کامپیوتر شما ارتباط برقرار کنند. اتصال موازی ارتباط اصلی بین پرینترها و رایانه های سازگار با IBM بود، و بعضی از آنها به پورت موازی به عنوان پورت «چاپگر» مراجعه می کردند. با این حال، تغییرات تکنولوژی باعث شده است تولیدکنندگان کامپیوتر و چاپگر از این نوع ارتباط دور شوند. بسیاری از رایانه های جدید فاقد یک پورت موازی هستند، چیزی که در هنگام گسترش سخت افزار چاپگر قدیمی تر باید در نظر بگیرید.

یک نمونه از کابل پرینترموازی که در فروشگاه دیجیکو ارائه شده است:

کابل پرینتر پارالل (DB25 TO DB36):

کابل پارالل از یک سو ۲۵ پین نری و از سوی دیگر ۳۶ پین میباشد .کلیه پرینتر های قدیمی دارای پورت پارالل بوسیله این کابل به کیس و یا نوت بوک متصل میگردند. کابل پرینتر پیشنهادی دیجیکو از جنس PVC و پرس شده توسط کارخانه (دست ساز نمیباشد) و بالاترین کیفیت ساخت عرضه میگردد. این کابل پرینتر پارالل در متراژ های ۱٫۵ و ۳ و ۵ و ۱۰ متری به فروش میرسد.سریال:
چاپگرهای قدیمی تر اپل به ارتباط سریال برای برقراری ارتباط با رایانه های اپل متکی بودند. این کابل ها دارای یک آداپتور هشت پین می باشند که به پورت سریال هشت پین هماهنگ می شوند. اما با تغییرات در فن آوری، اپل، مانند سایر تولید کنندگان سخت افزار، از ارتباط سریال و فن آوری USB دور شده است.

 

آداپتورها:
کابل های آداپتور ممکن است راه ارزان برای اتصال یک چاپگر قدیمی به یک کامپیوتر جدید فراهم کند. به عنوان مثال، یک موازی با آداپتور USB به شما اجازه می دهد تا یک چاپگر موازی را به یک کامپیوتر متصل کنید که سخت افزار متصل به آن را ندارد. به همین ترتیب، یک آداپتور سریال به USB اجازه می دهد تا یک چاپگر قدیمی قدیمی اپل را به هر کامپیوتر با یک پورت USB وصل کنید. این به شما این امکان را می دهد تا عمر یک چاپگر را طولانی تر کنید تا جایگزین دستگاه یا سخت افزار کامپیوتر اضافی شود.

هنگام انتخاب یک کابل چاپگر، طول کابل مورد نیاز برای اتصال دو دستگاه را در نظر بگیرید. اجازه ندهید که کابل بین دستگاه ها به شدت بکشید، زیرا ممکن است کابل یا پورت های اتصال را آسیب برساند. کابل را برای علائم آسیب یا سایش بیش از اندازه، مانند چنگک و چنگال، بررسی کنید، زیرا این نوع آسیب ممکن است مانع ارتباط بین چاپگر و رایانه شما شود. علاوه بر این، به دستورالعمل چاپگر خود برای نیازهای خاص اتصال مراجعه کنید. به عنوان مثال، برخی از پرینتر ها نیاز به یک پورت USB با سرعت بالا دارند و اتصال چاپگر به پورت USB در یک صفحه کلید ممکن است باعث شکست چاپ شود.

مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *