فناوری

11 روند تکنولوژی دیدگاه خود را بنویسید

11 روند تکنولوژی روشنایی در حال حاضر:

1. قابلیت اتصال:

چراغ های LED به طور گسترده در جریان اصلی، مرز بعدی در روشنایی کنترل است. آن را هوشمندانه فراخوانید، آن را متصل کنید، آن را به آنچه دوست دارید می دهید  نکته این است که چراغ های شما را می توان کنترل کرد. دیمرها و سنسور ها برای سال های اخیر و فصل ساخته شده اند، اما اکنون چالش این است که آنها را پیچیده تر کنند، آنها را به برقراری ارتباط با دستگاه های دیگر و اطمینان از استفاده مردم از آنها کمک کنند. صرفه جویی در انرژی تنها آغاز مزایای بالقوه است


فناوری


2. اینترنت وسایل:

اینترنت وسایل اصطلاح مورد استفاده برای توصیف آنچه اتفاق می افتد زمانی است که دیگر فقط کامپیوتر ها و گوشی های هوشمند است که به اینترنت متصل هستند، بلکه یخچال، فنجان قهوه، مانیتور قلب و چراغ های LED شماست. نورپردازی یک شبکه ایده آل برای خدمات اینترنت از چیزهایی است که باید ساخته شود  چرا که در سقف هر ساختمان وجود دارد، به ما نگاه می کند، به سمت کشیده و آماده می شود. شما فقط باید چند حسگر یا دوربین و برخی نوع اتصال داده را اضافه کنید.


فناوری


 

3. ساخته شده در منابع نور:

از آنجا که چراغ های نور LED اغلب جایگزین نیستند و به خاطر آنکه هیچ کدام استانداردها برای آنچه که باید باشد، ظهور پیدا کرده است، تولید کنندگان به جای ساختن چراغهای جدید در اطراف لامپ های قابل تعویض، آنها را به اتصالات تبدیل می کنند. اما چه اتفاقی می افتد اگر آنها زودتر موفق شوند؟ یا یک ماژول بهتر و کارآمدتر در بازار قرار دارد؟ سازمان هایی مانند ژاگا تلاش می کنند با اتخاذ طرح های توافق شده، این مسئله را حل کنند، اما ماژول های یکپارچه در حال تبدیل شدن به هنجار هستند. آیا ما متاسف هستیم که مشتریانمان را با منابع نور که نمیتوانند تغییر دهند؟


فناوری


 

4. فن آوری های جدید قدرت:

تا به حال، چراغ های LED به طور معمول با یک راننده می آیند که برق را به یک شکل که نور می تواند استفاده کند تبدیل می کند. اما اکنون فناوری های جدید برق با طیف وسیعی از مزایا ظاهر می شود. رانندگان اغلب اولین جزء سیستم نورپردازی هستند که به شکست می انجامند، بنابراین برخی از شرکت ها از این معادله خارج می شوند. Iviti دارای یک چراغ با یک تراشه LED DC است که نیاز به هیچ راننده ای ندارد و Isotera (تصویر) یک سیستم قدرت را برای فروش روشنایی با استفاده از یک مرکز مرکزی، با هر اتصال به طور مستقیم به یک کابل اتوبوس متصل است.


فناوری


5. لامپهای مجتمع :

به گفته مجله تایم، سال 2013 لامپ LED بود. به نظر می رسد که مدت ها پیش به نظر می رسید، تولید کنندگان شروع به تعجب می کنند که چه موقع بازار برای این چراغ های طولانی مدت اشباع شده است. دو راه وجود دارد: می توان آنها را بالا یا پایین کرد. در عوض، با اضافه کردن ارزش به محصول کالایی (اتصال به اینترنت، تغییر رنگ و غیره)، بازار را به طور کامل حرکت دهید. اسرام، فیلیپس و سامسونگ همه گزینه را امتحان کردند و سپس گزینه دوم را انتخاب کردند – Osram فروش عمومی کسب و کار روشنایی خود را، فیلیپس سهام خود را به فروش می رساند و سامسونگ به طور کامل از لامپ ها خارج شده است.


فناوری


 

6. بدون سیم:

این روزها همه چیز بی سیم است و کنترل روشنایی استثنا نیست. این به خصوص برای پروژه های تکمیلی جذاب است. همچنین سیستم های مبتنی بر رادیو فرکانس، فن آوری هایی مانند ارتباطات خطوط برق وجود دارد که از خطوط برق اصلی برای انتقال اطلاعات به اتصالات و اتصالات خود استفاده می کند. و حتی برای سیستم های کنترل سنتی سیمی، این امر بیشتر و بیشتر رایج است که دستگاه کنترل کننده دستگاه یک رایانه لوحی یا تلفن باشد که به هیچ چیزی متصل نیست.


فناوری


 

7. روشنایی سالم:

نور تاثیر می گذارد که چقدر مولد ما در کار است، چقدر خوب یاد می گیریم و چگونه از بیماری می گیریم. ظهور LED ها به این معنا است که به تدریج برای تولیدکنندگان روشنایی آسان تر و ارزان تر می شود تا این دانش را در عمل به کار گیرند و محصولاتی را تولید کنند که سلامتی را ارتقا دهند – معمولا با تنظیم روشنایی و رنگ نور در طول روز به تقلید نور طبیعی.


فناوری


8. مواد انقلابی:

Shuji Nakamura برنده جایزه نوبل (در تصویر) از LED های آبی به بنفش منتقل شده است. LED های بنفش ناکامورا، نیترید گالیم را بر پایه برخی از نیترید گالیم بیشتر به جای یاقوت کبود (GaN-on-GaN) قرار می دهند. آنها نه تنها رنگ ها را بهتر می کنند، بلکه آنها را برای زندگی طولانی تر و کارایی بیشتر باز می کنند. همچنین برای ایجاد انقلابی در دنیای LED، جای تعجب است که ماده ی گراف گرافین، که طرفداران آن به شما اعتقاد دارند، در همه چیز از تلفن ها تا ساختمان ها به فیلترهای آب استفاده می شود. محققان دانشگاه منچستر می گویند که هدایت بالای گرافن باعث می شود منابع روشن تر، طولانی تر و کارآمد تر تولید شوند و امیدوارند که به زودی یک لامپ LED گرافنی در بازار عرضه کنند.


فناوری


 

9. بعضی از زمینه های کاربردی اخیر LED:

LED ها برای هر برنامه کاربردی نیست … این چیزی است که ما کمتر و کمتر شنویم. بعضی از مناطق به تدریج از دیگران پیروی کرده اند  کارایی T5 در دفاتر بسیار ضعیف بوده است و LED ها تا همین اواخر سازگاری با خروجی پروژکتورها داشتند – Super Bowl امسال تحت نور LED قرار داشت. در 12 ماه گذشته، تولید کنندگان که به فن آوری های قدیمی مانند هالید فلز و کاتد سرد متکی بودند، مجبور بودند LED ها را در آغوش بگیرند.


فناوری


10. پرواز به کیفیت:

همه ما شاهد مثال هایی از چراغهای مدرن با کیفیت ضعیف هستیم که به خاطر صرفه جویی در انرژی، یک مغازه، کافه یا دفتر را ناراحت می کنند. اما غرب وحشی از بازار LED در حال تکه تکه شدن است و حتی کسانی که انگشتان خود را در روزهای اول سوزانده بودند، با تمرکز دوباره بر کیفیت، به زرنگ تر می روند.


فناوری


11. فراتر از نور:

روشنایی فقط در مورد نور نیست. این مربوط به داده ها است فن آوری هایی مانند Li-Fi (مانند Wi-Fi، با استفاده از نور) و موقعیت داخلی (که موقعیت مردم را با استفاده از چراغهای LED و گوشی های هوشمندشان می شناسند) هر دو براساس ارتباط نور قابل مشاهده است. این مجموعه برای تبدیل فروشگاه ها، موزه ها و فضاهای داخلی ما و تبدیل صنعت به سر خود می باشد چرا که محصولات نورپردازی برای اهداف کاملا جدید استفاده می شود.


فناوری


مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *