5 راه اینترنت وسایل 1

5 راه اینترنت وسایل:

اینترنت وسایل (IOT) یک مفهوم دشوار برای بسیاری از مردم است که ذهن خود را در اطراف خود قرار دهند. اساسا IOT شامل اجزای پیشرفته تکنولوژیکی است که توانایی انتقال اطلاعات را دارند و بالقوه حتی حس می کنند، نظارت می کنند و به رفتار انسان واکنش نشان می دهند.

بیشتر بحث های IOT در مورد چگونگی تاثیر گذاری بر زندگی های ما در دهه های آینده اتفاق می افتد. اما تعداد کمی از تحقق اهداف IOT در زندگی روزمره ما را درک می کنند.

در اینجا 5 راه وجود دارد که IOT امروزه زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

1. حمل و نقل:
AT & T فقط 2.1 میلیون دستگاه جدید بیسیم جدید را در سه ماهه گذشته اضافه کرد، اما فقط حدود نیمی از آنها برای مردم بود. نیمه دیگر در اتومبیل ساخته شد. GM، BMW و دیگران با AT & T برای LTE در وسایل نقلیه خود راهاندازی کردهاند که شیوه مسافرت را تغییر میدهد.اکنون تنها چیزی است که خودروهای فعال با LTE میتوانند درایورها را ارائه دهند: اطلاعات ترافیکی در زمان واقعی، تشخیص وسایل نقلیه در زمان واقعی و غیره. به زودی رانندگان قادر خواهند بود تا هر عنصری از خیابان هایی را که روی آن رانندگی می کنند، به تجزیه و تحلیل الگوهای ترافیکی و انتخاب هایی که باعث کاهش ترافیک می شوند، ضربه بزنند.

مطمئنا، تعداد دستگاه های فعال در LTE در خیابان ها در حال حاضر کوچک هستند، اما این تنها راه برای IOT در حمل و نقل نیست. کارت Oyster Card را که از سال 2003 به عنوان کلید سیستم لوله لندن مورد استفاده قرار گرفته است، در نظر بگیرید. کارتها اطلاعات جمع آوری داده ها را جمع آوری کرده اند – جایی که مردم مسافرت می کنند، زمان و چگونگی سفر، که پس از آن تجزیه و تحلیل و استفاده می شود به منظور بهینه سازی زیرزمینی بر اساس نیازهای خاص کاربران .

2. سلامت و ورزش:
Tech nunkies ممکن است در مورد “سالن های آتی” مجهز به دستگاه های IOT فانتزی باشد، اما تکنولوژی در حال حاضر در اینجا – در سطح فردی است.

فن آوری های قابل پوششی، یعنی ساعت های هوشمند و دستبند، به بازار وارد بازار شده اند، ارائه دهنده انواع داده های شخصی در مورد فعالیت های بهداشتی و تناسب اندام خود را. چندین مرحله بالاتر از یک گام شمار  ساعت هوشمند می تواند کالری های سوزانده شده، ضربان قلب و یک تن از اطلاعات بهداشتی دیگر را دنبال کند.و همه چیز در مورد ماندگاری نیست

دستگاه IOT می تواند به مراقبت از سلامتی کلی کمک کند. در حال حاضر بسیاری از برنامه های گوشی های هوشمند وجود دارد که می توانند سطح گلوکز را برای بیماران دیابتی و سایر اطلاعات بهداشتی نظارت کنند. در همین حال نسل 2 iWatch و Simband شایع هستند که شامل مانیتور ضربان قلب و ردیاب های سلامتی است که ممکن است پزشکان بتوانند برای بهینه سازی مراقبت از بیماران خود استفاده کنند.

3. خانه:
“خانه هوشمند” یکی از اولین چیزهایی است که مردم فکر می کنند زمانی که شما IOT را پرورش می دهید، و ما در حال حاضر به دور از جاده ها برای داشتن آنها.

سیستم های امنیتی اجازه می دهد تا خانه خود را از دور کنترل کنید، در حالی که برنامه های گوشی های هوشمند می تواند به شما کمک کند که حرارت خانه خود را بهینه کنید (به Nest.com فکر کنید)، اطمینان حاصل کنید که اجاق گاز را خاموش کرده اید و روشنایی خود را بهینه کنید (فکر می کنم از Postscapes.com).4. کسب و کار:
IOT نیز به چندین راه به بهبود کسب و کار کمک می کند. بعضی از فروشگاه ها از سیگنال های گوشی های هوشمند خریداران استفاده می کنند تا رفتار خود را در فروشگاه ببینند و با داده های آنلاین خود جفت شوند تا بتوانند بیشترین مشخصات مشتری را در اختیارتان قرار دهند. خرده فروشان با برنامه می توانند از داده ها برای ارائه کوپن ها و مواد تبلیغاتی خاص به گوشی مشتری در زمان و مکان مناسب استفاده کنند. و این فقط در مورد بهینه سازی تاکتیک های بازاریابی نیست. سنسورهای تجهیزات IOT در حال حاضر برای نظارت بر ماشین آلات استفاده می شود و به کسب و کارهای مربوط به عملکرد بدنی و یا قطعاتی که نیاز به تعمیر دارند اطلاع داده می شود. یک سری سنسورها، دوربین ها و لیزرها نیز می توانند برای نظارت بر فرایند تولید مواد برای اطمینان از کیفیت استفاده شوند.

5. آلودگی و مدیریت زباله:
فن آوری های IOT یک راه عالی برای نظارت بر آلودگی و یافتن راه های جدید برای کاهش ضایعات هستند. یک دستگاه که کیفیت هوا را در خارج از منزل یا دفتر خود نظارت می کند، را بررسی کنید، سپس داده ها را به صورت آنلاین به منظور ارائه اطلاعات شهری و منطقه ای، جمع آوری می کند. سپس این تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری تاثیر سیاست های آلودگی شهری بر مناطق خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

WaterBee.eu یک سیستم آبیاری هوشمند است که به کشاورزان، زمین های گلف و سایر شرکت ها کمک می کند تا آب را از طریق نظارت بر خاک از زمین های مختلف و تنظیم استفاده از آب برطرف کند.اینترنت وسایل” یک اصطلاح بود که اولین بار توسط کوین اشتون در سال 1999 به اجرا درآمد. در آن زمان، او در مورد آینده فکر می کرد، و بسیاری هنوز هم انجام می دهند. اما یک چیز برای اطمینان  IOT امروز در اینجا است و بر زندگی ما بیشتر و بیشتر تاثیر می گذارد. اینها فقط چند نمونه از راه های بسیاری است که IOT در حال حاضر نفوذ به دنیای مدرن است.

مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *