5 روند تحقیق در علوم کامپیوتر دیدگاه خود را بنویسید

5 روند تصویر اصلی تحقیق در علوم کامپیوتر:
همانطور که آمار اخیر نشان می دهد، فارغ التحصیلان علوم رایانه برخی از بالاترین حقوق و دستمزد را در خارج از کشور دارند و تقاضای زیادی دارند که می توانند در مورد نوع شغل و صنعت مورد نظرشان شگفت انگیز باشند.و این دشوار نیست که بدانیم چرا. تکنولوژی در طول سال های اخیر به طور فراوانی رشد کرده است؛ تقاضا به طور فزاینده ای برای فارغ التحصیلان درخشان برای ورود و کمک به تبدیل زمینه هایی از زیرساخت های داده به امنیت سایبر وجود دارد. اگر شما علاقه مند به پیگیری حرفه ای در علوم رایانه ای هستید، مهم است که با آخرین روند تحقیق در علوم کامپیوتری آشنا شوید تا انتخاب آگاهانه در مورد آینده ای که می خواهید انجام دهید. این پنج روند را به چالش کشیدن صنعت فناوری بررسی کنید!

1. هوش مصنوعی و روباتیک:
پیش بینی می شود که صنعت رباتیک جهانی تا سال 2024 به ارزش 80 میلیارد دلار برسد، بخش بزرگی از این رشد به شدت علاقه و سرمایه گذاری در هوش مصنوعی (AI) یکی از جنجالی ترین و جذاب ترین بخش های تحقیق در علوم کامپیوتر است. این تکنولوژی هنوز در مراحل اولیه خود است، اما غول های فناوری مانند فیس بوک، گوگل و آی بی ام، مقدار زیادی پول و منابع را به پژوهش های AI سرمایه گذاری می کنند. مطمئنا کمبود فرصت هایی برای توسعه برنامه های کاربردی در دنیای تکنولوژی وجود ندارد و محدوده بسیار زیادی برای لحظات شکستن در این زمینه وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتواندی مقاله هوش مصنوعی را مطالعه کنید.

2. تجزیه و تحلیل داده های بزرگ:
در سال 2012، بازنشستگی کسب و کار هاروارد، علم داده را “جنس شغل” 21 قرن نامید. بله، شما آن را به درستی خواندید. تقاضا برای کارشناسان در این زمینه افزایش یافته است و تلاش های مارک ها و سازمان ها برای افزایش حقوق و جذب استعدادهای علمی دو برابر شده است. از بانکداری به مراقبت های بهداشتی، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ در همه جا، به عنوان شرکت به طور فزاینده ای تلاش برای استفاده بهتر از مجموعه داده های عظیم آنها، به منظور شخصی سازی و بهبود خدمات خود را.

3. آموزش کامپیوتر:
استفاده از رایانه و نرم افزار برای کمک به آموزش ، آموزش های کامپیوتری کمک بسیاری می کند و بسیاری از کاربردها را دارد. برای مثال دانش آموزانی که دارای معلولیت های یادگیری هستند، می توانند آموزش شخصی را ارائه دهند و دانش آموزان را به سرعت در اختیار خود بگذارند و آموزگاران را آزاد کنند تا زمان بیشتری را برای هر فرد اختصاص دهند. این زمینه هنوز هم در حال رشد است، اما امیدوار کننده است، با بسیاری از مربیان ستایش توانایی خود را به دانش آموزان اجازه می دهد تا در یادگیری فعال، مستقل و بازی مبتنی بر.

4. بیوانفورماتیک:
کاربرد جالب داده های بزرگ، بیوانفورماتیک و یا استفاده از برنامه نویسی و توسعه نرم افزار برای ساخت مجموعه های عظیم اطلاعات بیولوژیکی برای اهداف تحقیق، دارای توان بالقوه فراوانی است. پیوند شرکت های بزرگ داروسازی با شرکت های نرم افزاری، بیوانفورماتیک با تقاضای رو به رشد روبرو می شود و فرصت های خوبی برای محققان علوم کامپیوتر و فارغ التحصیلان علاقه مند به زیست شناسی، فن آوری پزشکی، داروسازی و علوم اطلاعات کامپیوتری ارائه می دهد.

5. امنیت سایبری:
براساس آمار اداره آمار ایالات متحده، پیش بینی می شود که مشاغل امنیتی سایبری در سال های 2016 تا 2026 رشد 28 درصدی داشته باشند که بسیار بیشتر از متوسط ​​برای تمام مشاغل است و باعث افزایش نگرانی در مورد کمبود فارغ التحصیلان واجد شرایط می شود. در ماه فوریه 2015، باراک اوباما از نیاز به “همکاری و کشف مشارکت هایی که به توسعه بهترین شیوه های تقویت امنیت سایبری کمک می کند، سخن گفت.” سخت است فهمید که چرا چنین فکر می کند. ما در یک دنیای متصل به اینترنت زندگی می کنیم که در آن کاملا همه چیز  از طریق بانکداری به قدمت به زیرساخت های دولتی به صورت آنلاین انجام می شود. در جهان امروز، حفاظت از داده ها برای افراد یا ملل دیگر اختیاری نیست، و این یکی دیگر از رشته های تحقیق علمی کامپیوتر است.

در مقالات بعدی به هرکدام ازاین 5مورد بیشتر می پردازیم.

مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *