5 روند در صنایع الکترونیک دیدگاه خود را بنویسید

5 روند در صنایع الکترونیک:
از آنجایی که انقلاب الکترونیک به صنعت ارتباطات مخابراتی ضربه زد، رقابت در این زمینه به طور چشمگیری افزایش یافته است و منجر به سرمایه گذاری و نوآوری خشمگین و کمک به رشد اقتصادی دیجیتال شده است. اقتصاد دیجیتال از توسعه بسیاری از وسایل الکترونیکی مانند تلفن های هوشمند، ساعت، تلویزیون، یخچال و فریزر، سیستم های امنیتی و البته وسایل نقلیه الکتریکی سازگار با محیط زیست حمایت کرد.
طبق آخرین گزارش برآورد 2017 بازار برق و الکترونیک از شرکت تحقیقاتی کسب و کار (TBRC)، انتظار می رود که بازار جهانی تولید برق و الکترونیک تا سال 2020 به 3 تریلیون دلار برسد و آسیا و اقیانوس آرام به عنوان بزرگترین بازار در منطقه جغرافیایی و چین بزرگترین بازار کشور. انتظار می رود که هند با رشد 16.8 درصدی رشد کند. به غیر از ارائه تقسیم بندی بازار و رشد منطقه و کشور، این گزارش همچنین شامل پنج روند بالا در صنایع الکترونیک در دوره پیش بینی 5 ساله آینده است.

1. برون سپاری طراحی محصول:
تولید کنندگان اصلی تجهیزات (OEM ها) به طور فزاینده ای در حال حرکت طراحی محصولات و فرآیندهای توسعه به شرکای خدمات تولید الکترونیک (EMS) هستند. طراحی محصول، بخشی از بازار خدمات طراحی تخصصی که انتظار می رود در سال 2020 به 157 میلیارد دلار برسد، طبق TBRC، به منظور کاهش هزینه های کلی و تغییر از هزینه های ثابت به هزینه های متغیری برون سپاری می شود.

شرکت های EMS خدمات طراحی بیشتر برای زیر مجموعه ها و محصولات تمام شده ارائه می دهند. OEM ها با شرکای EMS همکاری می کنند و به مدل های جدیدی چون تولید طراحی مشترک (JDM) و تولید طراحی برون سپاری (ODM) می روند.

2. واقعیت مجازی در تولید الکترونیکی:
فناوری واقعیت مجازی توسط شرکت های تولید الکترونیک به منظور بهبود بهره وری تولید مورد استفاده قرار می گیرد. این تکنولوژی در صنعت تولید الکترونیکی اغلب به عنوان طراحی دیجیتال، شبیه سازی و ادغام شناخته می شود. فناوری واقعیت مجازی شرکت ها را قادر می سازد تا اشیاء طراحی را در تمامی مقیاس های قابل تصور بررسی کنند، در نتیجه، نقص در محصول را در مرحله طراحی حذف می کند. با توجه به سرعت رشد بازار تجهیزات الکترونیکی در سطح جهانی، که طبق TBRC 5.2٪ است، واقعیت مجازی دامنه اجرای گسترده ای در دوره پیش بینی شده دارد.

3. رباتیک و اتوماسیون:
بسیاری از شرکت های تجهیزات الکترونیکی از رباتیک و اتوماسیون برای بهبود کارایی و بهره وری کارخانه استفاده می کنند. سنسورها در ماشین های مختلف برای دسترسی به اطلاعات ارزشمند برای بهبود کارایی و کاهش اختلالات بالقوه استفاده می شوند. به عنوان مثال، طبق گزارش گروه مشاوره بوستون (BCG) در سال 2016، انتظار می رود که 1.2 میلیون روبات صنعتی به سال 2025 بکار گرفته شود، در حالی که انتظار می رود تا سال 2020 تجهیزات الکترونیکی تا سال 2020 به 2.1 تریلیون دلار برسد و به این ترتیب افزایش تصویب تکنولوژی اتوماسیون و رباتیک برای بهبود بهره وری و کاهش هزینه های تولید.

4. IOT فناوری رانندگی لوازم خانگی هوشمند:
تولید کنندگان لوازم خانگی، محصولات خود را با تکنولوژی IoT تلفیق می کنند تا مشتریان راحت و راحت زندگی کنند. تکنولوژی اینترنت چیزها اتصال بین اشیاء و دستگاه های فیزیکی است که با سنسورها و نرم افزارهای مجتمع شده اند که به آنها امکان می دهد داده ها را مبادله و جمع آوری کنند. فن آوری های عمده که لوازم خانگی هوشمند را شامل می شوند عبارتند از: Wi-Fi، Low Energy بلوتوث، میکرو سرور و سیستم های میکرو الکترومکانیکی.

به عنوان مثال homechat، LG ساخته  است، برنامه ای است که کاربر را قادر می سازد برای نظارت بر یخچال و فریزر، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، و دستگاه های دیگر از هر نقطه از طریق تلفن های هوشمند خود. تکنولوژی homechat توسط LG در ابتدا در کره جنوبی معرفی شد و به تدریج به سایر بازارهای جهانی منتقل می شود.

براساس گزارش IHS، محموله های الکترونیکی هوشمند متصل به تلفن همراه تا سال 2020 به بیش از 223 میلیون نفر برسد، در حالی که انتظار می رود که کل بازار لوازم خانگی به 471 میلیون دلار برسد، طبق گزارش TBRC.

5. افزایش تقاضا برای تلویزیون های هوشمند:
تقاضا برای تلویزیون های هوشمند به واسطه افزایش ترجیح مصرف کننده برای عملکرد های هوشمند ساخته شده در دستگاه های شخصی و افزایش نفوذ اینترنت به وجود می آید. تلویزیون هوشمند ترکیبی از ویژگی های تلویزیون ها و رایانه ها است و شامل یک تلویزیون با عملکرد های یکپارچه برای استفاده از اینترنت است. کاربران تلویزیون هوشمند همچنین دسترسی مستقیم به سرویس های جریان مانند Netflix و Amazon Prime Instant Video ارائه می دهند.

برای سرمایه گذاری در این روند، تولید کنندگان تلویزیون در سراسر جهان وارد بازار تلویزیون هوشمند می شوند. طبق گزارش فناوری IHS، 48.5 درصد از تلویزیونها در سراسر جهان به فروش میرسید، تلویزیونهای هوشمند بودند و این تعداد تا سال 2020 به 134 میلیون افزایش مییابد، در حالی که بازار تولید تجهیزات صوتی و تصویری با توجه به TBRC به 351 میلیارد دلار میرسد.

مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *