RIP BlackBerr دیدگاه خود را بنویسید

RIP BlackBerr:
تولید کننده چینی TCL دیگر تلفن های مارک BlackBerry را نخواهد ساخت ، و همچنین حق نخواهد داشت بعد از آگوست سال 2020 “طراحی ، ساخت یا فروش هر دستگاه موبایل جدید BlackBerry” را طراحی ، تولید یا فروش کند.TCL که از سال 2016 اقدام به تولید تلفن های مارک BlackBerry می کند ، تولید این تابستان را متوقف خواهد کرد.

پس از 31 آگوست 2020 ، TCL دیگر گوشی های بلک بری را به فروش نمی رساند ، و همچنین حق “طراحی ، ساخت یا فروش دستگاه های جدید تلفن همراه بلک بری را ندارد. با این وجود ، حداقل برای 31 آگوست 2022 ، پشتیبانی از دستگاههای موجود را ارائه می دهد.

با BlackBerry همه جا خود را  به عنوان CrackBerry شناخته می شد. اما نتوانست در برابر آیفون اپل و سپس اندروید گوگل به رقابت بپردازد و این دو مارک تلفن به سرعت بلک بری را گرفتند ، که شاهد تأخیر در عملکرد سیستم عامل بسیار بلک بری بلک بری 10 و راه اندازی تبلت های شرم آور بود.

در سپتامبر سال 2016 ، بلک بری نرم افزار و خدمات امنیتی خود را به تولید کننده چینی TCL ، که دستگاه های بلک بری مبتنی بر اندروید را تولید می کرد ، مجوز داد. این شرکت تا پایان سال در حال وسوسه کردن دستگاه های جدید بود و حتی سعی در جلب فضایی در بازار به عنوان یک برند محور برای حفظ حریم خصوصی داشت. Key2 تلاش کرد تا با ارائه هشدار هنگامی که برنامه های پس زمینه سعی در دسترسی به مجوزهای “مشکوک” مانند میکروفون شما و همچنین پوشه های قفل شده را داشتند ، خود را متمایز سازد ، اما هنوز هم جلب توجه نکرد – به خصوص وقتی که Google و Apple در این جهت نیز محور بودند.

آندروید 10 گوگل به جای تنظیمات همه در  همه کاره سیستم عامل های قدیمی قدیمی Android ، امکان اعطای مجوزهای خاصی را هنگام استفاده از برنامه ارائه داده است. در همین حال ، اپل همچنین چگونگی دستیابی برنامه ها به اطلاعات خصوصی مانند موقعیت مکانی شما در iOS 13 را با این گزینه تنظیم کرد که هر بار برنامه ای که به آن داده ها نیاز باشد ، پاپ آپ را تنظیم کنید.

مقالات به روز را بافروشگاه دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *