KVM سوئیچ 2 پورت HDMI+USB (مارک CKL)

سوئیچKVM 1

سوئیچKVM:

سوئیچ KVM کلیدی است که یک کی بورد، مانیتور و موس را بین دو یا چند کامپیوتر به اشتراک می گذارد. این تجهیز وقتی که می خواهید یک یا چند کامپیوتر یا سرور را از یک محل کنترل کنید بسیار مفید واقع می شود. با استفاده از یک سوئیچ KVM به راحتی می توانید یک کیبورد، مانیتور و موس را در آن واحد به چندین کامپیوتر یا سرور متصل کنید. معمولا سوئیچ های KVM می توانند تا 64 کامپیوتر را کنترل کنند حتی می توانید به کمک آن سرور ها را کنترل نمایید.


سوئیچ


همچنین یک سوئیچ KVM می تواند تجهیزات جانبی مانند موس و کی بورد را شبیه سازی نماید. برای اینکه یک کامپیوتر یا سرور به خوبی کار کند باید سیگنالی از این تجهیزات (از قبیل موس و کی برد) دریافت کند. اگر کامپیوتر یا سرور احساس کند از یکی دستگا ه های جانبی سیگنالی دریافت نمی شود در این صورت برخی برنامه ها بیش از حد معمولا منابع کامپیوتر را اشغال می کنند و احتمالاً کامپیوتر یا سرور شما کندتر از حد معمول کار خواهد کرد. سوئیچ های KVMدارای شبیه ساز هایی هستند که به گونه ای عمل می کنند که سیگنال مانیتور، موس و کیبورد را برای کامپیوتر یا سرور تولید می کنند به این ترتیب کامپیوتر یا سرور متوجه نمی شود که اکنون این تجهیزات جانبی متصل نیستند و از سرعت آن کاسته نخواهد شد.

مشخصات kvm switch  ها :

KVM -1      سوئیچ ها قابلیت پشتیبانی از پورتهایPS/2  وUSB  را دارند. همچنین در بعضی از مدل های هر دو پورت فوق بصورت همزمان پشتیبانی می شوند. اصطلاحا به این مدل از سوئیچ های KVM، سوئیچ های کمبو می گویند. ( KVM Switch Combo )

      2- برخی از KVM سوئیچ ها قابلیت پشتیبانی از ماوس و کیبورد وایرلس را نیز دارند.


سوئیچ


 KVM -3        سوئیچ های معمولا بصورت 2 پورت، 4 پورت، 8 پورت، 16 پورت و 32 پورت قابل ارائه هستند.

 KVM -4      سوئیچ ها در مدلهای بالاتر IP می گیرند و قابلیت کنترل از طریق اینترنت و شبکه را داشته و Admin می تواند بدون حضور فیزیکی، سرورها را کنترل نماید.

  KVM -5      سوئیچ ها قابلیت پشتیبانی از تمامی سیستم عامل ها رو ندارند و در هر مدل تنها برخی از سیستم عامل ها پشتیبانی می گردد که باید در هنگام خرید به این نکته توجه نمود.

     6- درKVM  سوئیچ ها برای جابه جایی از یک سرور به سرور دیگر به دو صورت می توان عمل نمود: از طریق دکمه های تعبیه شده روی دستگاه ( بصورت فیزیکی ) و در حالت دوم به کمکHOTKEY  تعریف شده در سوئیچ مانند فشردن دو مرتبه کلید Scroll Lock کیبورد.

     7- در برخی از مدل های سوئیچ KVM، مدیر شبکه می تواند به پورت USB وVOICE (صدا) روی سرورها بوسیله  KVM سوئیچ دسترسی داشته باشد. مثلا محتویات روی فلش خود را ، روی یکی از سرور های متصل به سوئیچ اجرا نماید ( درست مانند زمانی که فلش مستقیما به پورت USB سرور متصل شده باشد.)

بررسی چند نمونه از سوئیچ KVM:

KVM سوئیچ 2 پورت HDMI+USB (مارک CKL):

کی وی ام سوییچ CKL برای اتصال دو کیس و یا یک کیس و یک DVR به یک مانیتور با کیبرد و موس مشترک استفاده میگردد. این محصول قابلیت سوییچ دستی و اتوماتیک را دارا میباشد البته توجه داشته باشید موس و کیبرد مشترک به هنگام اتصال دو کیس امکان پذیر است . این محصول با بدنه فلزی و بالاترین کیفیت ساخت در بازار عرضه شده است. برق تامین این kvm بوسیله ادابتور 5 ولت تامین میشود . این محصول دارای 2 پورت HDMI ورودی و 2 پورت USB ورودی  که به دو کیس و یا DVR متصل میگردد. همچنین دارای 1 پورت HDMI خروجی میباشد که به هنگام سوییچ کردن تصویر را بر روی تلویزیون و یا مانیتور سوییچ میکند . موس و کیبرد بوسیله 2 پورت ورودی USB به KVM متصل گردیده که وظیفه به اشتراک گذاری را بر عهده دارد. ورژن پورت HDMI این محصول 1.3 میباشد و قابلیت پشتیبانی فرکانس 480P/720P/1080i/1080P/1920*1200/ را دارد.

توجه داشته باشید بدلیل کیفیت ساخت بالا ،این محصول جزو پر فروشتین محصولات در ایالات متحده امریکا در سایت AMAZON بوده است.


DIGIKO475


 

KVM سوئیچ 4 پورت HDMI+USB (مارک CKL):


DIGIKO471


 

KVM سوئیچ 2 پورت PS2 اتوماتیک (مارک فرانت):

کی وی ام سوییچ فرانت برای اتصال دو کیس و یا یک کیس و یک DVR به یک مانیتور با کیبرد و موس مشترک استفاده میگردد. این محصول قابلیت سوییچ دستی و اتوماتیک را دارا میباشد .دارای دو عدد کابل در حدود 1 متر میباشد که از خوده KVM بیرون امده و متصل به KVM میباشدو این اتصال یکسر از بوجود امدن تصویر بد و نویز دار جلوگیری مینماید. این محصول دارای یکسال گارانتی فرانت میباشد. از ویژگی مهم این KVM میتوان به داشتن گارانتی کابل نیز اشاره نمود. چون 99 درصد از KVM های موجود در بازار دارای گارانتی بدون شامل شدن کابل میباشند.

به این محصول دیتا سوییچ نیز میگویند.


KVM سوئیچ 2 پورت PS2 اتوماتیک (مارک فرانت)


 

KVM سوئیچ 2 پورت PS2 دستی:


KVM سوئیچ 2 پورت PS2 دستی


 

KVM سوئیچ 2 پورت USB اتوماتیک (مارک فرانت);


KVM سوئیچ 2 پورت USB اتوماتیک (مارک فرانت)


 

KVM سوئیچ 4 پورت USB اتوماتیک (مارک KNET):

سوئیچ KVM برای اتصال 4 عدد کیس به یک مانیتور و کیبورد و موس به صورت USB

سوئیچ KVM ( مخفف عبارت “صفحه کلید، ویدئو و ماوس”) یک دستگاه سخت افزاری است که اجازه می دهد با استفاده از یک عدد موس ، کیبورد و مانیتور چندین کامپیوتر را کنترل کنید که در این مدل از kvm سوئیچ میتوان تا 4 کامپیوتر را به وسیله آن کنترل کرد. در ضمن از این سوئیچ برای دستگاه DVR و NVR  به یک مانیتور نیز استفاده میشود.

توجه داشته باشید قیمت این KVM به همراه کابل های ارتباطی محاسبه میگردد.


KVM1


 

KVM سوئیچ 2 پورت USB اتوماتیک (مارک KNET):


KVM13


 

سوئیچ KVM های اصل را میتوانید از دیجیکو خرید نمایید.

1 دیدگاه

  1. سلام مه یک دانه از این ها میخوایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *