دیسک سخت دیدگاه خود را بنویسید

دیسک سخت چیست؟
هارد دیسک ذخیره سازی کامپیوتر شما است.
آیا شما نیاز به درک سخت افزار خود دارید؟ ما می توانیم کمک کنیم این راهنما در مورد چگونگی ایجاد هارد دیسک، نحوه ایجاد آنها، انواع هارد دیسک ها و ویژگی های هارد دیسک به ویژه مهم است.

این که آیا شما به دنبال راه هایی برای ارتقاء هارد دیسک خود هستید، تلاش برای خرید یک کامپیوتر با هارد دیسک درست، و یا فقط تلاش برای کشف کردن آنچه که همه صحبت کردن در مورد، به عنوان خوانده شده.

هدف سخت دیسک :
در بسیاری از موارد، هارد دیسک کامپیوتر شما است. این جایی است که تمام داده ها در رایانه شما برای مدت طولانی ذخیره می شوند نه فقط مواردی که ذخیره می کنید، بلکه تمام کد مورد نیاز برای سیستم عامل شما، مرورگرهای چارچوب برای اتصال به اینترنت، رانندگان برای لوازم جانبی و موارد دیگر استفاده می کنند . وقتی مردم درباره ذخیره سازی کامپیوتر صحبت می کنند، در مورد هارد دیسک صحبت می کنند.

هر دیسک سخت مقدار مشخصی از فضا دارد. بعضی از این فضا به طور خودکار توسط مواردی که ذکر شده است، مورد استفاده قرار می گیرد سیستم عامل و غیره (معمولا حدود 10 تا 20 گیگابایت). بقیه فضایی که می توانید با داده هایی که شما دانلود کرده اید ذخیره کنید، صرف نظر از اینکه این یک برنامه جدید یا یک عکس گربه خنده دار است که کسی آن را ایمیل می فرستد.

فضای هارد دیسک به اندازه مورد استفاده در حال حاضر مهم نیست، اگرچه هنوز شاخص اصلی کیفیت کامپوننت است. به همین دلیل است که بسیاری از انواع نرم افزار را می توان از طریق وب سایت ها به طور آنلاین اجرا کرد و بسیاری از داده های امروز را می توان در سرورهای از راه دور ذخیره کرد که می تواند بدون در نظر گرفتن یک هارد دیسک محلی قابل دسترسی باشد. این به افزایش کامپیوترهایی مانند Chromebook منجر شده است، با فضای ذخیره سازی کمی، اما تمرکز بر راه حل های جریان و ابر.


هارد دیسک


تولد هارد دیسک:

در اوایل روز، کامپیوترها دیسک سختی نداشتند، بنابراین آنها نیاز به روش های مختلفی برای ذخیره داده ها داشتند تا بتوانند در صورت لزوم دسترسی پیدا کنند. این راههای قدیمی زمانبندی شامل رولهای نوار مغناطیسی با داده ها بود و بله، کارتهای پانچ که می توانستند در رایانه قرار بگیرند و بخوانند.

اولین هارد دیسک واقعی توسط Reynold B. Johnson در IBM در سال 1956 توسعه یافت. تیم جانسون با روش های بهتر برای ذخیره داده ها در مورد چیزهایی مانند نوار مغناطیسی کار می کرد. آنها روش هایی را برای ذخیره اطلاعات (به صورت بایدها) بر روی دیسک های مغناطیسی ایجاد کرده اند که می تواند با اطلاعات جدید به صورت دلخواه جایگزین شود. این منجر به توسعه یک دیسک خودکار شد که می توانست خود را به شیوه ای شبیه به یک پخش کننده سینمایی خواند – به جز خیلی بزرگتر.

اولین نسخه تجاری در دسترس، RAMAC، دارای یک درایو سخت بود که در مورد اندازه کابینت آشپزخانه بود. در نهایت همه چیز کوچکتر شد و IBM همچنین فلاپی های اولیه (در اواخر دهه 1960) را که می توانست اطلاعات را از کامپیوتر به کامپیوتر ذخیره و انتقال دهد، توسعه داد. این دو قسمت، دیسک مغناطیسی خودکار و دیسک کوچکتر، قابل انتقال “فلاپی”، تبدیل به ستون فقرات هارد دیسک شد. برای سالهای زیادی روش ذخیره داده ها باقی مانده است، در حالی که پیشرفت های زیادی در چگونگی ذخیره سازی، خواندن و در نهایت نوشتن اطلاعات روی دیسک انجام شد.

دو نوع هارد دیسک:

مطمئنا، هارد درایوهای مختلفی وجود دارد. برخی از آنها داخلی هستند، به این معنی که آنها به طور مستقیم به مادربرد متصل می شوند. دیگران خارجی هستند، به این معنی که آنها ساخته شده اند که در اطراف حمل و اتصال USB. بعضی از آنها می توانند ارتقاء پیدا کنند، برخی نمی توانند. اما مهمتر از همه، دو راه اصلی وجود دارد که هارد درایوها اطلاعات را ذخیره می کنند: یک راه قدیمی و جدیدتر. درک سختی های امروز، نیاز به درک هر دو روش ذخیره سازی دارد.

HDD:

هارد درایو هارد دیسک، نسخه ای است که IBM به عنوان یک نوع ذخیره سازی مغناطیسی اختراع کرد. از یک دیسک مغناطیسی استفاده می کند که می تواند اطلاعاتی را که در آهنگ های بسیار کوچک ثبت شده است (مجددا شبیه یک پخش کننده) باشد. این به قطعات متحرک نیاز دارد، به طور خاص سر به خواندن و نوشتن داده ها به دیسک در صورت نیاز، و نیروی چرخش دیسک. این یک روش ساده است و بنابراین HDD ها برای خرید بسیار ارزان هستند، مخصوصا هنگام ایجاد تنظیمات ذخیره سازی بسیار بزرگ. به همین دلیل، آنها در برخی از بانکهای اطلاعاتی و سرورها محبوب هستند.

SSD:

SSD مخفف Drive Solid State است. در اینجا قطعات متحرک وجود ندارد: در عوض این درایوهای سخت از نیمه هادی ها استفاده می کنند که اطلاعات را با تغییر وضعیت الکتریکی خازن های بسیار کوچک ذخیره می کنند. آنها بسیار سریعتر از هارد دیسک ها هستند و می توانند اطلاعات ذخیره سازی را راحت تر بدون نگرانی در مورد پوشیدن قطعات. با این حال، آنها نیز گران تر هستند. ما می توانیم از SSD ها برای دستگاه های تلفن همراه مدرن ما قدردانی کنیم، و در لپ تاپ ها و دسکتاپ ها نیز به طور فزاینده ای در همه جا مورد استفاده قرار می گیرند.


هارد دیسک


کیفیت مهم دیسک سخت:

فضا:

بدیهی است، فضای ذخیره سازی مهم است! امروز به بررسی مشخصات موجود برای رایانه ها نگاهی بیندازید و گزینه های ذخیره سازی تا 1TB را مشاهده خواهید کرد و غالبا فراتر از آن است. SSD ها برای ذخیره سازی دیسک سخت بسیار مهم بودند زیرا آنها می توانند داده ها را در فضای بسیار کوچک تر از HDD ذخیره کنند. به همین دلیل است که ما گوشی هایی داریم که بتواند تمام لیست های مورد علاقه ی موسیقی ما را نگه دارد.

سرعت: سرعت یک دیسک سخت بستگی به این دارد که چگونه داده ها را می توان خواندن یا نوشتن سریع انجام داد، و همچنین نوع اتصال هارد دیسک به بقیه کامپیوتر و مقدار داده ای که می تواند حمل کند. هارد دیسک ها یک بار توسط RPMS / revolutions در هر دقیقه امتیاز داده شد، اما SSD ها بسیار سریعتر و نیازی به چرخش هر چیزی ندارند.

امنیت فیزیکی:

امنیت فیزیکی معمولا در مورد دوام – هارد دیسک شما در داخل کامپیوتر و یا یک نسخه خارجی که شما حمل می کنید، باید بتواند در برابر ضربه ها و جادوی ها، و همچنین گرما و دیگر مسائل محیط زیست مقاومت کند. هارد دیسک پیشرفته نیز ممکن است ویژگی هایی داشته باشد که به جلوگیری از هک شدن یا سرقت کمک می کند.

اتصالات:

یک هارد دیسک ممکن است توسط USB، SATA، eSATA، PCIe و سایر گزینه های اتصال متصل شود. این بر هر دو سرعت و آنچه که هارد درایو سازگار است و یا ارتقاء آن آسان است. هنگام خرید یا ارتقاء همیشه ارتباطات را تماشا کنید!

فرمت کردن:

دیسک های سخت ممکن است برای کار با سیستم عامل های خاص یا برای اهداف دقیق دیگر فرمت شوند. به طور معمول شما می توانید یک هارد دیسک را به تناسب نیازهای خود تغییر دهید، اما اگر تصمیمی خرید بگیرید، چطور هارد دیسک را فرمت کرده اید، ایده خوبی است.

با مطالعه مقاله HDD با مزایا ومعایب هارد دیسک ها بیشتر آشنا شوید.

مقالات به روز را با دیجیکو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *